Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowy sztandar w Jednostce OSP Stare Kupiski

Główne zdjęcie
fot. gminalomza.pl

Po 60 latach funkcjonowania Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Kupiskach doczekała się własnego sztandaru. Uroczyste poświęcenie i przekazanie sztandaru odbyło się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Strażaka obchodzonego na św. Floriana, który jest patronem strażaków.

OSP Stare Kupiski swoją działalność rozpoczęła w roku 1957. Jak relacjonował Marek Sitkowski, prezes OSP w Starych Kupiskach, założycielami jednostki byli druhowie Stanisław Piaścik, Eugeniusz Zaczek, Ireneusz Gąszewski i Henryk Tyborowski. Początkowo środkiem transportu był wóz konny, a na pierwszy pojazd gaśniczy w jednostce pojawił się dopiero w 1982 roku. Rok wcześniej ówczesne władze gminy wsparły finansowo budowę strażnicy. Obecnie jednostka w Starych Kupiskach liczy 28 członków, w tym 20 czynnych, którzy do akcji gaśniczych wyjeżdżają prawdziwym gaśniczym Jelczem 010. 
Do tej pory OSP Stare Kupiski sztandar dzieliła ze strażakami zrzeszonymi przy klasztorze ojców kapucynów w Łomży, od środy strażacy z Kupisk mają już swój własny.
- Gratuluję OSP Stare Kupiski wspaniałej inicjatywy, godnej oprawy uroczystości, pięknego sztandaru oraz dostojnych gości. Życzę Wam, aby ten sztandar powiewał nie tylko na drzewcu nad Waszą strażnicą, ale także w Waszych sercach – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża. 
W uroczystości przekazania sztandaru strażakom z  OSP Stare Kupiski wzięli udział wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, poseł Lech Antoni Kołakowskie, członka zarządu województwa Stefan Krajewski oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z komendantem miejski w Łomży st. bryg. Dionizym Krzyną, oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - Zenona Białobrzeskiego wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP oraz Kazimierza Dąbkowskiego prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Obecni byli także strażacy ochotnicy ze wszystkicj jednostek strażackich w gminie Łomża: Podgórza, Siemienia Nadrzecznego, Konarzyc, Starych Modzel, Jednaczewa, Gaci i Pniewa.

na podstawie: www.gminalomza.pl

Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl
Foto: fot. gminalomza.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę