Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Motocyklista wypadł z drogi

Niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było prawdopodobną przyczyną wypadku motocyklisty do którego doszło w niedzielę wieczorem we wsi Osowiec w gminie Zbójna. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci powtarzają, że motocykliści, obok rowerzystów i pieszych są tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Przypominają też o kilku elementach, które mogą poprawić bezpieczeństwo szczególnie rozpoczynających przygodę z motocyklem:

 • Poznajmy swój motocykl w różnych warunkach pogodowych, jak i podczas jazdy przy różnych prędkościach oraz zachowanie się jego podczas sytuacji kryzysowych tj. gwałtownego hamowania, omijania przeszkody, zmiany kierunku jazdy w zakręcie.
 • Starajmy się nie hamować w zakręcie, zróbmy to przed zakrętem, w zakręt trzeba już wchodzić z bezpieczną prędkością. Nigdy nie wyprzedzajmy na skrzyżowaniach czy na zjazdach z dróg np. polnych.
 • Zasada ograniczonego zaufania do innych kierujących powinna być w tym przypadku priorytetem.
 • Nie oszczędzajmy na oponach oraz na stroju motocyklisty, bowiem to te elementy mogą w sytuacji kryzysowej uratować życie i zdrowie, a jazda w klapkach i krótkich spodenkach nie świadczy dobrze o profesjonalnym podejściu do zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 • Pamiętaj, jesteśmy dużo mniej widoczni na drodze niż inne pojazdy. Nie wyprzedzajmy więc, nie omijajmy innych uczestników ruchu z dużą różnicą prędkości pomiędzy wyprzedzającym a wyprzedzanym – inni uczestnicy ruchu drogowego mogą po prostu nas nie widzieć.
 • Jazda z dużymi prędkościami nie jest ani przyjemna ani bezpieczna. Pamiętajmy, na każdym zakręcie może być wysypany piach,  rozlany olej lub inna śliska substancja.
 • Na drodze wszyscy jesteśmy równi, nie trzeba nikomu nic udowadniać, nie należy przeceniać własnych możliwości i zawsze mierzyć siły na zamiary.
 • Ważne jest, aby motocykl utrzymywać w nienagannym stanie technicznym przez cały okres jego użytkowania, jak i po zakończeniu sezonu. Natomiast przed samym sezonem należy bezwzględnie  dokonać dokładnego przeglądu jego stanu technicznego, zwracając szczególną uwagę na układ hamulcowy (klocki hamulcowe, płyn hamulcowy), stan ogumienia oraz układ napędowy. Należy dokonać wymiany płynów eksploatacyjnych, zgodnie z danymi technicznymi pojazdu. Zawieszenie motocykla jest także istotnym elementem wymagającym sprawdzenia m.in. pod kątem ewentualnych luzów i wycieków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę