Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ostatnie dni na PIT

To już ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. Teoretycznie jest na to czas do 30 kwietnia, ale w tym roku to niedziela, a poniedziałek jest wolny, więc mamy czas do 2 maja. PIT-y można składać w urzędach skarbowych, wysłać tradycyjną pocztą lub rozliczyć się przez internet korzystając z systemu e-Deklaracje. Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia takiego zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które musi wygenerować system więc warto nie czekać do ostatniej chwili.

Dziś i jutro urzędy skarbowe mają wydłużone godziny pracy. Będą one przyjmowały zeznania PIT do godz. 18.00. We wtorek 2 maja, który formalnie „jest dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej”, urzędy skarbowe woj. podlaskiego będą pełniły w tym dniu dyżury, aby umożliwić wszystkim podatnikom złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok.
Pracownicy fisku zalecają jednak skorzystanie z możliwości rozliczenia się z podatku poprzez internet. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy (www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje), gdzie w zakładce e-Deklaracje jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe. Znajduje się tam również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić oraz informacja, które formularze PIT można przesłać przez internet.
Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować, w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. 
- Warto nie czekać ze złożeniem zeznania przez Internet do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania UPO na czas - podkreśla Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę