Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wyczekiwane mieszkania przy Kamiennej

Miasto nie wytypowało jeszcze lokatorów do bloku socjalnego przy ul. Kamiennej, którego budowa zbliża się ku końcowi. Będzie w nim 56 mieszkań w tym 4 przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ale zapotrzebowanie na takie mieszkania jest w Łomży kilkakrotnie wyższe.

Budowa bloku z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Kamiennej rozpoczęła się na początku ubiegłego roku. Inwestycja opiewająca na ponad 6 mln zł realizowana jest przy wsparciu Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. 
- Stan zaawansowania robót na budowie budynku socjalnego przy ul. Kamiennej oceniany jest na ponad 80 proc – przekazuje Łukasz Czech z ratusza wyjaśniając, że obecnie  trwają prace końcowe przy elewacji i wykończeniowe wewnątrz obiektu. Montowane są urządzenia sanitarne oraz drzwi wewnętrzne. 
Zgodnie z umową podpisana przez władze miasta z łomżyńską firmą PBI „Agbakar”, która buduje blok, zakończenie realizacji inwestycji przewidywane jest w sierpniu. I choć do końca inwestycji zostało już tylko kilka miesięcy Łukasz Czech z ratusza podkreśla, że póki co miasto nie wytypowało jeszcze lokatorów tego budynku. 
- Będzie on zasiedlany osobami z listy ogólnej osób uprawnionych utworzonej w 2015 roku oraz ewentualnie osobami wymagającymi przesiedlenia ze względu na plany inwestycyjne miasta np. remonty budynków – przekazuje miejski urzędnik dodając, że termin i dokładne kryteria dotyczące przydziału mieszkań w budynku socjalnym nie zostały jeszcze określone.

Zapotrzebowania na lokale mieszkalne wśród łomżan jest bardzo duże. Na liście o której wspomina Łukasz Czech z 2015 roku znajduje się około 130 osób. Ponadto na mieszkania socjalne oczekuje prawie 100 osób, a na mieszkania komunalne ponad 850 kolejnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę