sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Wyczekiwane mieszkania przy Kamiennej

Miasto nie wytypowało jeszcze lokatorów do bloku socjalnego przy ul. Kamiennej, którego budowa zbliża się ku końcowi. Będzie w nim 56 mieszkań w tym 4 przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ale zapotrzebowanie na takie mieszkania jest w Łomży kilkakrotnie wyższe.

Budowa bloku z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Kamiennej rozpoczęła się na początku ubiegłego roku. Inwestycja opiewająca na ponad 6 mln zł realizowana jest przy wsparciu Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. 
- Stan zaawansowania robót na budowie budynku socjalnego przy ul. Kamiennej oceniany jest na ponad 80 proc – przekazuje Łukasz Czech z ratusza wyjaśniając, że obecnie  trwają prace końcowe przy elewacji i wykończeniowe wewnątrz obiektu. Montowane są urządzenia sanitarne oraz drzwi wewnętrzne. 
Zgodnie z umową podpisana przez władze miasta z łomżyńską firmą PBI „Agbakar”, która buduje blok, zakończenie realizacji inwestycji przewidywane jest w sierpniu. I choć do końca inwestycji zostało już tylko kilka miesięcy Łukasz Czech z ratusza podkreśla, że póki co miasto nie wytypowało jeszcze lokatorów tego budynku. 
- Będzie on zasiedlany osobami z listy ogólnej osób uprawnionych utworzonej w 2015 roku oraz ewentualnie osobami wymagającymi przesiedlenia ze względu na plany inwestycyjne miasta np. remonty budynków – przekazuje miejski urzędnik dodając, że termin i dokładne kryteria dotyczące przydziału mieszkań w budynku socjalnym nie zostały jeszcze określone.

Zapotrzebowania na lokale mieszkalne wśród łomżan jest bardzo duże. Na liście o której wspomina Łukasz Czech z 2015 roku znajduje się około 130 osób. Ponadto na mieszkania socjalne oczekuje prawie 100 osób, a na mieszkania komunalne ponad 850 kolejnych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0