Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Nie tylko o Pompiku i Dobrzyku

Tomasz Samojlik jest doktorem nauk biologicznych zajmującym się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk. Nocami pisze i rysuje książki oraz komiksy dla dzieci. Spotkanie z twórcą postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka, zorganizował Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Tomasz Samojlik w swoich książkach i komiksach stara się w połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców. O tym, że robi to świetnie może świadczyć fakt, że w ubiegłym roku  seria jego książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Autor o tym jak pracuje nad swoimi książkami we wtorek w oddziale dla dzieci MBP opowiadał uczniom z klas trzecich łomżyńskich podstawówek - „dwójki”, „piątki” i „siódemki”.

na podstawie materiału nadesłanego
przez oddział dla Dzieci MBP w Łomży

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę