Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Nowa koordynator w MPEC

Główne zdjęcie
Radna Elżbieta Rabczyńska

Radna miejska Elżbieta Rabczyńska (63 lata), z Prawa i Sprawiedliwości, została nowym koordynatorem finansowo-administracyjnym Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Utworzenie tego stanowiska w miejskiej spółce prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) zatwierdził w ubiegły czwartek 30 marca. - Otrzymałam propozycję i z niej skorzystałam – mówił Elżbieta Rabczyńska, która do piątku była pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży

Zmiana struktury organizacyjnej MPEC Łomża jest konsekwencją wprowadzonej przez prezydenta od lutego zmiany zarządu spółki z dwuosobowego na jednoosobowy. Dotychczas w MPEC były wyodrębnione dwa piony podporządkowane dwóm członkom zarządu. Pionem techniczno-eksploatacyjnym zarządzał Radosław Żegalski, a pionem „finansowo-prawnym” Paweł Laskowski. Po tym jak prezydent zdecydował, że zarząd miejskiej spółki ma być jednoosobowy i prezesem został Radosław Żegalski, zaproponował zmiany z schemacie organizacyjny MPEC. 
Podział kompetencji, tak jak dotychczas, został rozdzielony na dwa piony, przy czym pionem  techniczno-eksploatacyjnym kieruje bezpośrednio prezes zarządu czyli Radosław Żegalski, któremu podlegają także obsługa prawna oraz inspektor BHP i P.Poż., a „nowym” pionem „finansowo-administracyjny” koordynator pionu. Schemat prezydent Mariusz Chrzanowski, pełniący obowiązki właściciela MPEC, zatwierdził podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w czwartek 30. marca. Rada miejska Elżbieta Rabczyńska, jako koordynator „finansowo-administracyjny”, został w spółce zatrudniona od 1. kwietnia. Poniedziałek 3. kwietnia był pierwszym jej dniem w pracy. 
- Otrzymałam wcześniej propozycję takiej pracy i z niej skorzystała – potwierdza nasze informacje Elżbieta Rabczyńska, zaznaczając, że z ARiMR, w której była zatrudniona do końca marca na stanowisku głównego specjalisty, rozstała się za porozumieniem stron.  
Elżbieta Rabczyńska należy do Prawa i Sprawiedliwości. Radną miasta jest od 2010 roku. Jest też przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.

Zmiany w MPEC
Powołanie nowego stanowiska „koordynatora” w MPEC to nie jedyna zmiana w strukturze organizacyjnej miejskiej spółki. Dotychczasowy dział inwestycji i remontów został rozbudowany poprzez utworzenie dwóch podległych mu sekcji: rozwoju i przygotowania inwestycji oraz realizacji inwestycji i remontów, ale zlikwidowane zostały stanowiska: specjalisty ds. energetycznych, specjalisty ds. taryfikacji oraz głównego inżyniera. 
- Wprowadzone zmiany organizacyjne w spółce zostały podyktowane koniecznością przypisania nowych, dodatkowych obowiązków pracownikom technicznym, a te wynikają z realizacji przyszłych zadań inwestycyjnych, które będę dokonywane w przedsiębiorstwie. Bezpośrednia podległość działów pionu techniczno-eksploatacyjnego bezpośrednio prezesowi zarządu jest wynikiem wcześniejszych zmian, polegających na powołaniu w tych działach stanowiska zastępcy kierownika – czytamy w przesłanych nam odpowiedziach z MPEC.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę