Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Słonecznie, ciepło, sucho i... łatwopalnie

Główne zdjęcie
Fragment mapy województwa podlaskiego z zaznaczonymi miejscami gdzie w niedzielę wybuchały pożary suchych traw. (źródło: KW PSP Białystok)

Piękny weekend kwietnia sprawił, że wielu mieszkańców Łomży wybrało się na teren cieszyć się wiosną. Niestety niektórzy z zapałkami. Tylko w niedzielę strażacy z województwa podlaskiego podejmowali około 60 interwencji związanych z pożarami suchych traw. W Łomży i okolicy takich pożarów było pięć. Wszystkie po południu.

Pierwsze zgłoszenie o płonących suchych trawach łomżyńscy strażacy odebrali o godz. 13:58. Zgłoszenie dotyczyło okolic Podgórza. Pół godziny później paliła się sucha trawa przy ul. Poznańskiej w Łomży. Następny pożar o godz. 14.40 znowu był w pobliżu Podgórza, a godzinę później znowu w Łomży tym razem na ternach pomiędzy cmentarzem żydowskim przy ul. Bocznej a ul. Zdrojową. Ostatnie z niedzielnych zgłoszeń płonących trwa dotyczyło Wizny i było na pół godziny przez północą.  

Strażacy powtarzają, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków i kolizji. Angażują również wiele zastępów ratowniczych, których pomoc może być potrzebna w tym samym czasie w innym miejscu, gdzie naprawdę zagrożone jest życie i zdrowie ludzi. 
Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione prawem. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę