Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

„Niebieski Marsz” w Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

Około 200 osób z niebieskimi akcentami w ubiorze i niebieskim balonem w ręce przeszło w niedzielne południe przez Łomżę. „Niebieski Marsz” był wyrazem obchodzenia Światowego Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Jego uczestnicy dotarli na Stary rynek, gdzie ustawili żywe niebieskie serce wsparcia dla chorych.

Autyzm i zespół Aspergera są najczęściej występującymi zaburzeniami rozwoju. Powodują trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. ONZ uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS. Badania amerykańskie wskazują, że na 150 osób jedna ma spektrum zaburzeń autystycznych, przy czym znacznie częściej dotyka to mężczyzn niż kobiet – stosunek 4,4 do 1 
Badania społeczne prowadzone w Polsce wskazały, że ponad 85 proc. Polaków słyszało o autyzmie, ale niewiele osób potrafi poprawnie wymienić objawy tego zaburzenia.
W Łomży  „Niebieski Marsz” zorganizowała Fundacja Dr Otis, która na kwiecień zaplanowana także kilka innych wydarzeń, które mają poszerzyć wiedzę mieszkańców na temat autyzmu, ale przede wszystkim wspomóc rodziny z dziećmi autystycznymi. Specjaliści podkreślają, że  poprawna definicja objawów i wczesna diagnoza, oraz intensywna, dostosowana do dziecka terapia daje mu szansę na samodzielne życie gdy dorośnie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę