Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Bądź niebieski dla autyzmu

- Warto mówić o autyzmie, a przede wszystkim wspierać rodziny z dziećmi z autyzmem – mówi Wanda Majewska terapeuta integracji sensorycznej współpracująca z łomżyńską Fundacją Dr Otis. W niedzielę, 2. kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i tego dnia Fundacja organizuje „Niebieski Marsz”, który ma być pierwszym elementem kwietniowych wydarzeń uświadamiającym łomżan czym jest autyzm, i wspierających rodziny z dziećmi autystycznymi. - Wiele rodzin nadal boi się wyjść z cienia – mówi Robert Zwierzyński - wiceprezes Fundacji zapowiadając także panel, wykłady i bezpłatne konsultacje ze specjalistami.

Rozpisane na kwiecień wydarzenia organizowane przez Fundację Dr Otis mają na celu poszerzanie wiedzy pomoc w zrozumieniu tegoż zaburzenia jak i uwrażliwienie na problemy osób dotkniętych spektrum autyzmu. 
- Kiedyś byłam świadkiem takiego zdarzenia w autobusie komunikacji miejskiej, gdy jakaś kobieta nakrzyczała na mamę małego dziecka, które zachowywało się niegrzecznie. Kobieta krzyczała, że jeśli pani nie umie wychować dziecka, to niech pani nie wprowadza go do autobusu. - Mamie tego dziecka zrobiło się bardzo przykro, miała łzy w oczach - opowiada  terapeutka Wanda Majewska, która podejrzewa, że to dziecko ma autyzm. - Wzięłam ją za rękę i zapytałam, czy wszystko w porządku? 
Terapeutka podkreśla że takim rodzinom trzeba pomagać, bo one mają dużo trudniej. Autyzm wprowadza zmysły w błąd 
- Wiem jak one reagują na intensywny zapach, hałas czy różne bodźce wzrokowe – dodaje terapeutka podkreślając, że o dzieciach z autyzmem najczęściej mówi się, że są niegrzeczne, a one nie potrafią się z nami skomunikować. 

Niedzielny „Niebieski Marsz”, który ma wyruszyć o godz. 10.45 sprzed Ołtarza Papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży i przejść na Stary Rynek będzie pierwszym wydarzeniem z serii. 
Następnego dnia w Kinie Millenium odbędą się seanse filmu pt: „Życie Animowane”, a w przyszła sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym wykłady i konsultacje dla zainteresowanych rodzin poprowadzą m.in. dr Maciej Kieryła, prekursor muzykoterapii w Polsce oraz Aneta Wasilewska dietetyk dziecięcy.
Największym wydarzaniem związanym z kwietniowymi obchodami w Łomży Światowego Dnia Świadomości Autyzmu będą koncerty planowane na ostatnia sobotę kwietnia. Gwiazdą będzie Majka Jeżowska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę