niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Pobił 8-miesięcznie dziecko. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Łomży, który w styczniu pobił 8-miesięczne dziecko. Zdaniem śledczych mężczyzna naraził je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do pobicia malutkiego chłopca doszło pod koniec stycznia. Kilka dni później sprawca decyzją łomżyńskiego sądu trafił do tymczasowego aresztu (zobacz: 23-latek pobił małe dziecko?). Teraz informując o skierowaniu przez śledczych przeciwko 23-latkowi aktu oskarżenia prokurator Jan Karwowski, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży, podaje szczegóły tego bulwersującego zdarzenia. Mężczyzna miał bić dziecko rękoma po głowie i ciele, czym spowodował obrażenia w postaci dużych sińców. Dziecko miało je na głowie, twarzy i prawym udzie. Jak podaje prokurator obrażenia te naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów dziecka na czas poniżej 7 dni. 
Poza tym mężczyzna po pobiciu dziecka zamknął drzwi wejściowe i zabrał matce dziecka telefon, czym uniemożliwił jej wezwanie i udzielenie pomocy medycznej. 
Łomżyńska prokuratora tego samego mężczyznę oskarżyła także o to, że 26. stycznia 2017 roku kierował wobec matki dziecka i dziecka groźby pozbawienia życia, które to groźby wzbudziły uzasadniona obawę, że mogą zostać spełnione.
Kara jaka grozi 23-latkowi to 3 lata więzienia.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0