Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Pobił 8-miesięcznie dziecko. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Łomży, który w styczniu pobił 8-miesięczne dziecko. Zdaniem śledczych mężczyzna naraził je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do pobicia malutkiego chłopca doszło pod koniec stycznia. Kilka dni później sprawca decyzją łomżyńskiego sądu trafił do tymczasowego aresztu (zobacz: 23-latek pobił małe dziecko?). Teraz informując o skierowaniu przez śledczych przeciwko 23-latkowi aktu oskarżenia prokurator Jan Karwowski, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży, podaje szczegóły tego bulwersującego zdarzenia. Mężczyzna miał bić dziecko rękoma po głowie i ciele, czym spowodował obrażenia w postaci dużych sińców. Dziecko miało je na głowie, twarzy i prawym udzie. Jak podaje prokurator obrażenia te naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów dziecka na czas poniżej 7 dni. 
Poza tym mężczyzna po pobiciu dziecka zamknął drzwi wejściowe i zabrał matce dziecka telefon, czym uniemożliwił jej wezwanie i udzielenie pomocy medycznej. 
Łomżyńska prokuratora tego samego mężczyznę oskarżyła także o to, że 26. stycznia 2017 roku kierował wobec matki dziecka i dziecka groźby pozbawienia życia, które to groźby wzbudziły uzasadniona obawę, że mogą zostać spełnione.
Kara jaka grozi 23-latkowi to 3 lata więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę