Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Renault - Francuska elegancja

Mówi się często „Francja - Elegancja”. Takie stwierdzenie dotyczy przede wszystkim francuskiej mody, szyku, jak i również wytwornego gustu. Co w takim razie można powiedzieć na temat francuskiej marki Renault?

 

Marka Renault jest niezwykle popularna na terenie całej Europy. Również w Polsce samochody Renault cieszą się bardzo dużym uznaniem. W takim razie warto wspomnieć o zaletach tej marki, poznać nieco jej historię, a także zobaczyć, co takiego ma nam do zaoferowania.

W pierwszej kolejności warto przytoczyć kilka istotnych faktów z historii marki. Na pewno jest to jedna z najstarszych marek, która została założona już w 1899 roku. Jej założycielami był Louis Renault, Marcel Renault oraz Fernand Renault. Nazwiska brzmią tak samo? W końcu pokrewieństwa nie da się w tym przypadku zatuszować. Rzeczywiście spółka została założona przez trzech braci. A właściwie szlaki zostały przetarte przez Louisa Renaulta, ponieważ rok wcześniej wprowadził na pokaz swoje pierwsze auto. Jak większość takich wielkich koncernów, nie można mówić o rozpoczęciu działalności z wielką pompą. Mianowicie początki ich działalności odbywały się w starej szopie. Szybko jednak nabrało tempa. Ponieważ rok później w rodzinnej firmie zatrudniano aż 110 pracowników.

Przełomowym momentem jest rok 1902, ponieważ właśnie wtedy powstaje pierwszy silnik opracowany według własnej konstrukcji. Odrzucane są zatem dotychczasowe silniki, które były pożyczane od innych producentów. Ich wizytówką były częste wyścigi. Oczywiście startowali w skonstruowanych przez siebie samochodach. Niestety jeden z nich skończył się tragicznie. Podczas wyścigu ciągnącego się od Paryża aż do samego Madrytu, zginął Marcel Renault. Kilka lat później odszedł kolejny z braci - Fernard. Ponieważ jego zdrowie nie pozwalało mu na kontynuację kariery zawodowej. Niedługo po odejściu z firmy zmarł.

Okres międzywojenny okazał się być korzystnym czasem dla rozwoju przedsiębiorstwa prowadzonego przez Louisa Renaulta. Tutaj ponownie auta tego producenta zaczęły startować w przeróżnych wyścigach. Do jednego z najbardziej spektakularnego, zaliczył się rajd w Monte Carlo w 1925 roku, który dla producenta oznaczały pewne zwycięstwo.

Niestety II Wojna Światowa doprowadziła do bardzo poważnych zniszczeń dla koncernu. Bardzo duża część fabryki została zniszczona w wyniku bombardowania. Jednocześnie sam Louis Renault, który został zamknięty w więzieniu podejrzany o współpracę z Niemcami, zmarł w 1944 roku.

Gdy okres wojenny na dobre dobiegł końca. Fabryka Renaulta została reaktywowana i jednocześnie upaństwowiona. W 1946 roku wyprodukowano pierwsze samochodu, które rozpoczęły ponowny rozkwit marki Renault.

Marka Renault cały czas cieszy się ogromną popularnością. Ze względu na niebywałą wygodę, klasę, a także całkiem atrakcyjne ceny. Do najpopularniejszych modeli zalicza się między innymi Renault Clio, Captur, Koleos, Talisman, Twingo, czy też Zoe. Na pewno każdy znajdzie dla siebie taki model, który będzie mu całkowicie odpowiadać. W samochodach marki Renault wiele osób lubi to, że nie są one aż tak drogie w eksploatacji, jak na przykład BMW, czy też Audi. Natomiast komfort jazdy również jest utrzymywany na bardzo wysokim poziomie.

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu marki Renault? Czas najwyższy przyjrzeć się temu, w jakich miejscach możemy zetknąć się z najbardziej korzystnymi ogłoszeniami. Okazuje się, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, by znaleźć takie w Internecie. Do jednego z najpopularniejszego serwisu zalicza się samochody.io. To właśnie tutaj znajdziemy ciekawe propozycje, a także dogodną wyszukiwarkę. Dzięki niej ustalimy konkretne informacje, jakimi jesteśmy rzeczywiście zainteresowani. W ten sposób przeszukiwanie ogłoszeń skróci się do całkowitego minimum.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę