Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Szybcy i... już bez prawa jazdy

122 km/h jechał alfą romeo 29-letni mieszkaniec Łomży. Problem polegał na tym, że gdy został zatrzymany przez policję nie był na drodze ekspresowej, a w środku wsi Stryjaki na drodze pomiędzy Jedwabnem a Przytułami. Szybki kierowca dostał mandat 500 zł i na trzy miesiące straci prawo jazdy.

To już kolejny tego typu przypadek w regionie, gdy policjanci informują o zatrzymaniu kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dopuszczają przepisy. W takich wypadkach policjanci są zobowiązani do zatrzymania im praw jazdy i przesłania do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjna o cofnięciu uprawnień do kierowania samochodami na okres trzech miesięcy. Policjanci podkreślają, że miejsca w których najczęściej dochodzi do tak drastycznych przekroczeń dozwolonej prędkości wskazują sami mieszkańcy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do zatrzymań piratów drogowych dochodzi, gdy policjanci weryfikują zgłoszenia.

Także w poniedziałek policjanci informowali o zatrzymaniu w weekend 25-letniego mieszkańca Zambrowa i 40-letniego mieszkańca powiatu ełckiego, którzy w terenie zabudowanym pędzili swoimi samochodami z prędkością 106 km/h. Pierwszy z nich wpadł we wsi Czerwone w gminie Kolno, a drugi w Gutach pod Grajewem na krajowej 61.

zobacz: Piraci drogowi wyeliminowani


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę