Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Nieoczekiwana zmiana w Radzie Nadzorczej MPEC

Główne zdjęcie
Siedziba MPEC Łomży przy ul. Mikołaja Kopernika

Marek Kozikowski dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży został niespodziewanie odwołany z funkcji i ze składu organu nadzorczego miejskiej spółki. - Nie umiem odpowiedzieć na pytanie dlaczego zostałem odwołany, bo przesłana mi uchwała nie ma uzasadnienia, a prezydent nie odpowiedział na wysłany list w tej sprawie – mówi Kozikowski. Jednocześnie prezydent Mariusz Chrzanowski do RN MPEC powołał Daniela Oliwę.

Do kompetencji Rady Nadzorczej MPEC należy w szczególności: sprawowanie stałej kontroli nad działalnością spółki, coroczna ocena sprawozdań zarządu, bilansu oraz rachunku zysków i strat, opiniowanie wniosków co do podziału zysków czy powoływanie i odwoływanie członków zarządu.  I właśnie z tego ostatniego uprawnienia Rada wywiązała się na swym ostatnim posiedzeniu, gdy zgodnie z wolą prezydenta Chrzanowskiego, odwołała z funkcji członka zarządu Pawła Laskowskiego i powołała na prezesa Radosława Żegalskiego. 
Powoływanie i odwoływanie członków Rady Nadzorczej miejskich spółek to już bezpośrednie uprawnienie prezydenta Łomży. Generalnie członkowie RN powoływani są na trzyletnie kadencje. Chrzanowski w przypadku MPEC zrobił to w czerwcu 2015 roku. Odwołanie teraz Kozikowskiego odbyło się więc przed upływem kadencji i jak mówi Kozikowski także dla niego był wielkim zaskoczeniem. Wcześniej nie było żadnych sygnałów, że takie zmiany są rozważana. Marek Kozikowski, który w RN MPEC zasiadał od ponad czterech lat, był jedyną osobą w Radzie – poza dwoma pracownikami spółki wskazanymi przez załogę – znającą się na branży ciepłowniczej. Podkreśla, że nie zna uzasadnienia merytorycznego dlaczego został odwołany. Mówi, że spółkę zostawia „w dobrej kondycji finansowej”, ale nie chce odpowiadać na pytanie czy także „w dobrych rękach”.  

Wraz z odwłaniem Kozikowskiego prezydent Chrzanowski do RN MPEC powołał Daniela Oliwę. W Radzie są także Zdzisław Szanciło i Henryk Piekarski – jako członkowie wskazani przez załogę MPEC, oraz zasiadający z woli prezydenta: Adam Wilemajtys - radca prawny z Białegostoku, Marek Rutkowski z Zambrowa, działacza „Solidarności” poseł na Sejm kontraktowy (1989-1991) i Andrzej Grodzki – kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego RN, a teraz najprawdopodobniej zostanie nowym przewodniczącym RN MPEC.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę