poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wyrąb zaczyna się przy Sikorskiego

Od wycinki drzew ponad 30 drzew rozpoczynają prace drogowcy, którzy mają zmodernizować ostatnie nieremontowane dotychczas odcinku ulicy Sikorskiego w Łomży. Dziś zaczęła się wycinka drzew rosnących na odcinku od ul. Kard. S. Wyszyńskiego do Al. Legionów. W związku z tymi pracami do końca miesiąca kierowcy mogą spodziewać się tu utrudnień w ruchu.

Ten odcinek ul. Sikorskiego ma około 270 metrów długości. Jak informował wcześniej ratusz w tym miejscu przewidziane do wycięcia są 33 drzewa. To nie jednak tylko mała część drzewa jakie mają być wycięte w tym roku w Łomży w związku z planowanymi remontami dróg. Ponad setka drzew zostanie wycięta przy ul. Piaski, około 90 przy ul. Polowej i krótkim fragmencie Szosy Zambrowskiej. Wyrąb kilkunastu drzew odbędzie się także, gdy drogowcy rozpoczną długo wyczekiwany remont ul. Stacha Konwy.

Z roku na rok w Łomży pod topór idzie coraz więcej drzew. O ile w 2011 roku wycięto w mieście 348 drzew i wykarczowano 130 krzewów, to w ubiegłym roku były to 803 drzewa i 798 krzewów. W sumie w ciągu ostatnich sześciu lat w mieście legalnie wycięto 3 750 drzew i 2 753 krzewy.

zobacz: Masowy wyrąb drzew w mieście

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0