Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Znowu brudne powietrze nad Łomżą

Główne zdjęcie
Wartości stężeń pyłów zawieszonych PM10 w Łomży z ostatnich 30 dni

Od wczorajszego poranka w Łomży ponownie powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Najgorzej jest wieczorami. Godzinowe stężenie zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM10 wynosiło nawet 255,5 µg/m3. Średnie dobowe zanieczyszczenie wyniosło 125 µg/m3, przy dopuszczalnej normie 50 µg/m3.

Wartości stężeń 1-godzinnych zanieczyszczeń powietrza w Łomży z ostatnich 24 godzin
Wartości stężeń 1-godzinnych zanieczyszczeń powietrza w Łomży z ostatnich 24 godzin

Pomiary dokonywane przez urządzenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska zamontowane koło komendy straży pożarnej przy ul. Sikorskiego wskazują, że od wczorajszego poranka zanieczyszczenia pyłowe stale utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Dla pyłów zawieszonych PM10 tylko przez kilka godzin wczorajszego poranka i dziś przed świtem spadały one poniżej 100 µg/m3, a wieczorem znacznie przekraczały 200 µg/m3.

Specjaliści alarmują, że tego typu zanieczyszczenia powietrza są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Na negatywne działanie pyłów narażone są przede wszystkim osoby starsze, dzieci i osoby z chorym układem oddechowym lub krwionośnym. Zanieczyszczenia te powstają m.in. wskutek palenia w piecach domowych. Szczególnie groźne jest palenie plastikowych butelek i opakowań, folii, laminatów, odpadów z płyt wiórowych, gumy, skóry, tkanin czy opon, towarzyszy uwalnianie do powietrza metali ciężkich, dioksyn, furanów i węglowodorów typu WWA, mających bardzo negatywny wpływ na środowisko i zdrowie człowieka, szkodliwych i rakotwórczych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę