Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Wspólnie dla Filipka na koncercie Boys i eMDeK w Venedzie

- Nasz 5-letni synek Filip, od koncertu w Venedzie 7. lutego 2016 roku, wreszcie stanął na własne nóżki – cieszy się Agnieszka Wądołowska z Łomży, mama chorego na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe chłopca. - Codziennie widzę cud. Jeden cel został osiągnięty. Dziękuję wszystkim za wsparcie Filipa. Jesteśmy naocznymi świadkami, jaką moc ma specjalistyczna terapia. Kolejny cel przed nami: rozwój komunikacji werbalnej. Obecnie Filip nie mówi, porozumiewa się komunikacją alternatywną, pecsami. Zapraszam Państwa do udziału w koncercie, dedykowanym Filipowi, w niedzielę w godz. 12. - 20. w Galerii Veneda.

Komunikacja alternatywna pecs – tłumaczy mama - to „narzędzie, które ujawniło nam, jakim mądrym chłopcem jest nasz syn, że rozumie otaczający go świat i da z siebie wszystko, tylko odpowiednich terapeutów i metod potrzebuje. To wielki skarb móc oglądać postępy swojego dziecka”. Aby zgromadzić fundusze na terapię i rehabilitację syna, rodzice organizują koncert charytatywny dla dziecka. - Cała akcja jest możliwa do zrealizowania dzięki organizatorom: Milenie Sierzputowskiej, Dorocie Krawczyńskiej i Marcinowi Zielińskiemu oraz wielu innym osobom – precyzuje skromnie i rzeczowo Agnieszka Wądołowska. Od godziny 12. do 20. w Galerii Veneda w Łomży wystąpią zespoły: country Droga na Ostrołękę (godz. 12.15), Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff (g. 13.), skrzypek MagnetiG Violin Show (13.15), eMDek (13.45), wszechstronni Inni (14.), eMDek (14.45). Śpiewający akordeonista Michał Sawicki da popisy od godz. 15., a w duecie z Arkiem Korytkowskim o 15.45, „Świat zabaw” Marty Sawickiej zaskoczy dzieci konkursami z nagrodami i zabawami z klownami o 16.15. Po nich zagra perkusista elektryczny Sebastian Dzbeński, zaś zawodnicy Black Horse MMA Łomża zaprezentują sztuki walki o godz. 17.  Kwadrans później dzieci z Niepublicznego Przedszkola Mały Artysta i student WSA. 17.45 to czas uczennic Publicznego Gimnazjum w Miastkowie, natomiast 18. - umiejętności tancerzy C.T.Young Marka Kisiela. Mini recital da wokalistka Anna Zlagodukh o 18.15. Pół godziny później - zawodnicy Pawła Remiszewskiego z MKS Medyk Łomża i discopolowa gwiazda wieczoru – około godz. 19. Boys. Kilka łomżyńskich firm zapowiedziało, że przygotują atrakcyjne stoiska. Wolontariusze przebrani mają być za krowy, żabki, biedroneczki i księżniczki, dzięki wypożyczalni strojów karnawałowych Anny Bureś. Zapowiada się ciekawa impreza z humorem, której prowadzącymi będą doświadczeni konferansjerzy: Ewa Listowska i Damian Matejkowski. - Zapraszamy również do udziału w akcji „Wkręć się w kilometry dla Filipka”, w czasie której uczestnicy koncertu będą aktywnie zdobywać jak największą liczbę kilometrów na rowerkach stacjonarnych, udostępnionych przez siłownię Corso Gym & Fitness – zachęca mama chłopczyka. - Naliczone kilometry przełożą się na sfinansowanie terapii dla Filipka. Dzięki hojności firm: POL-MOT Auto oddział Skoda w Łomży, JW Nowik, Zakłady Spożywcze „BONA”  i Kino Polska zostaną sfinansowane cztery miesiące specjalistycznych zajęć, jeśli przejedziemy 300 km. Dzięki temu i zbiórce do puszek Filipek będzie mógł sięgać po kolejne sukcesy w swoim życiu.

Rok temu wspólnie dla Filipka zebraliśmy prawie 10 tysięcy zł, a 2 tys. zł dorzuciła od siebie szczodrze Galeria Veneda. W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowało się w różny sposób ponad 40 instytucji, firm i osób, od domu kultury po gabinety kosmetyczne. - To szlachetny, moim zdaniem, cel – uzasadnia prezes „Bony” Leszek Krzyżkowiak. - Filip jest łomżaninem, a jego babcia pracuje u nas. Ponadto mama Filipa usilnie o to zabiega i walczy. Pomagała we wcześniejszych akcjach i widać, że przynoszą oczekiwane efekty. Stan Filipka poprawia się, a to daje każdemu poczucie olbrzymiej radości i satysfakcji, że także dzięki „mojej złotówce”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę