Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

W MPWiK jest prezes i były członek zarządu

Główne zdjęcie
Zbigniew Sasinowski i Mariusz Konopka przez pół roku byli członkami zarządu MPWiK. Teraz Konopka został prezesem MPWiK, a Sasinowski został w spółce.

Mariusz Konopka podpisał w piątek kontrakt menedżerski i został nowym prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Zamiast dotychczasowych 8 tys. zł miesięcznie dostał pensję przekraczającą 13 tys. zł. Podobnie jak w przypadku MPEC także w MPWiK w pracy zostaje były już członek zarządu Zbigniew Sasinowski. To jaką ma funkcję jest tajemnicą.

Prezes MPWiK Mariusz Konopka, który wraz z Sasinowskim w miejskiej spółce pojawił się latem ubiegłego roku, rozmawiał z nami telefonicznie po godz. 14. Dopytywaliśmy o zatrudnienie w miejskiej spółce drugiego z dotychczasowych członków zarządów. W trakcie rozmowy zastrzegł, że przed publikacją chce autoryzacji wypowiedzi, przy czym zapowiedział, że dziś jej nie dokona. Bez tego nie możemy napisać co powiedział. Zatem same fakty...

W piątek 3. lutego obradowała Rada Nadzorcza MPWiK, która na tym posiedzeniu miała dokończyć sprawy związane z realizacją uchwały zgromadzenia wspólników, czyli prezydenta Łomży z 27. grudnia 2016 roku zmniejszającej liczebności członków zarządu spółki MPWiK, podobnie jak w MPEC, do jednej osoby. W przypadku MPEC posiedzenie Rady Nadzorczej, która wykonała prezydenckie zobowiązanie odwołując z zarządu spółki Pawła Laskowskiego, odbyło się w środę 1. lutego. W MPWiK posiedzenie RN wyznaczono dopiero na dziś, czyli 3. lutego, czyli już po terminie z prezydenckiego zobowiązania.  
Jak tłumaczy Łukasz Czech z ratusza w przypadku tej spółki wykonanie uchwały walnego zgromadzenia z 27. grudnia „nie było konieczne z uwagi na złożoną rezygnację przez Zbigniewa Sasinowskiego, jednego z dotychczasowych członków zarządu spółki”. Dlatego już wczoraj ratusz oficjalnie ogłosił, że w obu spółkach „weszły w życie zapowiadane przez prezydenta Łomży zmiany organizacyjne” i zarządy są jednoosobowe.  
W tym samym komunikacie ratusz podał, że pozostali członkowie dotychczasowych zarządów Paweł Laskowski w przypadku MPEC oraz Zbigniew Jerzy Sasinowski w MPWiK pozostają do dyspozycji zarządów tych spółek. Tymczasem ujawniliśmy, że odwołany z zarządu MPEC Paweł Laskowski teraz pełni stanowisko dyrektora ds. finansowo – prawnych tej spółki. Jaką funkcję w MPWiK zajmuje teraz były członek zarządu Zbigniew Sasinowski jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Także ratusz nie odpowiedział na pytanie w tej sprawie. Wiadomo, że w ubiegłym roku, gdy był powoływany na członka zarządu MPWiK, miał 64 lata, czyli znajdował się w okresie ochronnym przed przejściem na emeryturę. W takim przypadku, pracodawca, nie łamiąc przepisów prawa, nie może rozwiązać z pracownikiem umowy o pracę za wypowiedzeniem, a przesuwając go na inne stanowisko, nie może zmniejszyć jego dotychczasowych poborów.

zobacz: 
Jak w prywatnym folwarku...
Miało być taniej... Nie będzie


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę