sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Droga do Śniadowa będzie remontowana

Do końca przyszłego roku ma być wyremontowana droga Łomża – Śniadowo oraz zbudowana obwodnica Konarzyc. Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku podaje, że przetarg na realizację tej inwestycji ma być ogłoszony w drugim kwartale tego roku.

Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce
Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce

Szacuje się, że planowana przebudowa około 14 km drogi wojewódzkiej nr 677 na odcinku Łomża – Śniadowo, wraz z budową obwodnicy Konarzyc, będzie kosztowała około 40 milionów złotych. Większość środków ma pochodzić z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
W trakcie prac planowane jest poszerzenie jezdni do szerokości 7 m, wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz umocnienie poboczy, korektę łuków i niwelację wzniesień, a także budowę ciągu pieszo-rowerowego na całej długości od Łomży do Śniadowa. 
Obwodnica Konarzyc ma przebiegać po wschodniej stronie miejscowości i za torami kolejowymi. Zacznie się już w Łomży w okolicach skrzyżowania drogi z ul. Pawią i skończy za Konarzycami w okolicy skrzyżowania z drogą na Boguszyce przed planowanym zjazdem na Via Baltica.
Jak podaje  Krzysztof Barbachowski z PZDW w Białymstoku zadanie będzie realizowane w systemie projektuj i buduj (aktualizuj). Ogłoszenie przetargu planowane jest na drugi kwartał 2017 roku, a zakończenie realizacji inwestycji to grudzień 2018 roku.

Droga do Nowogrodu trochę później?
Drogowcy planują podobna inwestycję na drodze wojewódzkiej nr 645 Łomża - Nowogród wraz z obejściem Starych Kupisk. W tym wypadku jak informuje dyrektor Barbachowski trwają prace związane z kompletowaniem dokumentacji do złożenia wnioski o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Ogłoszenie przetargu na roboty budowlane nastąpi po uzyskaniu decyzji ZRID. Sama budowa drogi powinna zakończyć się w terminie ok. 24 miesięcy od podpisania umów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0