Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Droga do Śniadowa będzie remontowana

Główne zdjęcie
Droga wojewódzka nr 677, przejście przez Konarzyce

Do końca przyszłego roku ma być wyremontowana droga Łomża – Śniadowo oraz zbudowana obwodnica Konarzyc. Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku podaje, że przetarg na realizację tej inwestycji ma być ogłoszony w drugim kwartale tego roku.

Szacuje się, że planowana przebudowa około 14 km drogi wojewódzkiej nr 677 na odcinku Łomża – Śniadowo, wraz z budową obwodnicy Konarzyc, będzie kosztowała około 40 milionów złotych. Większość środków ma pochodzić z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
W trakcie prac planowane jest poszerzenie jezdni do szerokości 7 m, wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz umocnienie poboczy, korektę łuków i niwelację wzniesień, a także budowę ciągu pieszo-rowerowego na całej długości od Łomży do Śniadowa. 
Obwodnica Konarzyc ma przebiegać po wschodniej stronie miejscowości i za torami kolejowymi. Zacznie się już w Łomży w okolicach skrzyżowania drogi z ul. Pawią i skończy za Konarzycami w okolicy skrzyżowania z drogą na Boguszyce przed planowanym zjazdem na Via Baltica.
Jak podaje  Krzysztof Barbachowski z PZDW w Białymstoku zadanie będzie realizowane w systemie projektuj i buduj (aktualizuj). Ogłoszenie przetargu planowane jest na drugi kwartał 2017 roku, a zakończenie realizacji inwestycji to grudzień 2018 roku.

Droga do Nowogrodu trochę później?
Drogowcy planują podobna inwestycję na drodze wojewódzkiej nr 645 Łomża - Nowogród wraz z obejściem Starych Kupisk. W tym wypadku jak informuje dyrektor Barbachowski trwają prace związane z kompletowaniem dokumentacji do złożenia wnioski o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Ogłoszenie przetargu na roboty budowlane nastąpi po uzyskaniu decyzji ZRID. Sama budowa drogi powinna zakończyć się w terminie ok. 24 miesięcy od podpisania umów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę