Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Nożownik skazany

Na rok więzienia i wypłatę 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Łomży 27-letniego Adam P., który w październiku na skate parku dźgnął nożem w plecy 19-letniego Czeczena. Przy zatrzymanym kilka dni później mężczyźnie policjanci znaleźli trotyl, co także obejmował akt oskarżenia. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło 8 października wieczorem na terenie skate parku os. Perspektywa. Napastnik podszedł do grupy młodych osób, w wśród których była także 19-letni Czeczen od lat mieszkający w Łomży, po czym niespodziewanie dźgnął go nożem w plecy i uciekł. Rana na szczęście nie okazała się ciężka, i nastolatek szybko mógł opuścić szpital. Napastnik był poszukiwany przez policje przez kilka dni. Okazało się, że ukrywał się w wynajętym pokoju w jednym z hoteli na terenie miasta. Podczas zatrzymania, w jego torbie podróżnej, policjanci znaleźli 200 gramów trotylu. Adam P. trafił wówczas do tymczasowego aresztu, a wczoraj na ławę oskarżonych Sądu Okręgowego w Łomży. Został oskarżony o uszkodzenia ciała, spowodowania lekkich obrażeń z powodu przynależności narodowej oraz posiadanie substancji wybuchowej w postaci trotylu.

Sąd uznając winę oskarżonego w obu czynach. Wymierzył mu tez karę łączną jednego roku więzienia, a także obowiązek wypłaty na rzecz poszkodowanego kwoty 10 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę