Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dziki z ASF przeszły przez Biebrzę

Główne zdjęcie
Sytuacja epizootyczna odnośnie ASF w Polsce. Kolorami zaznaczono aktualny na dzień 23 stycznia 2017 r. zasięg obszarów objętych restrykcjami

Dwa dziki z wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w powiecie grajewskim. Groźnego wirusa wykryto w próbkach dzików odstrzelony w pobliżu wsi Klimaszewnica w gminie Radziłów oraz Ciemnoszyje gmina Grajewo. To pierwsze przypadki potwierdzenia wirusa na zachód od Biebrzy.

O potwierdzeniu w laboratoryjnych badaniach wirusa ASF u tych dzików poinformował w komunikacie Główny lekarz Weterynarii kraju. To 180 i 181 przypadki, z już 186 potwierdzonych przypadków ASF u dzików w Polsce. Wykrycie wirusa u dzików na terenie powiatu grajewskiego oznacza, że chore zwierzęta w ostatnim czasie przekroczyły Biebrzę przenosząc wirusa na zachodnią stronę rzeki.

Wśród ostatnio potwierdzonych przypadków wirusa u dzików jest też kolejny na terenie powiatu monieckiego - w pobliżu miejscowości Czechowizna w gminie Knyszyn. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę