Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Gmina Piątnica ma posterunek policji i dwóch dzielnicowych

Główne zdjęcie
Uroczystości na ul. Czarnockiej przed posterunkiem policji

W piętrowym budynku z ośrodkiem zdrowia i apteką otwarto z wielką pompą posterunek policji w Piątnicy. Mieści się na parterze domu przy ulicy Czarnockiej koło Ogrodowej. Posterunkiem będzie kierował 48-letni aspirant sztabowy Grzegorz Kurkowski, podlegają mu dwaj dzielnicowi: aspirant Tomasz Gromadzki (telefon służbowy 885 997 211) i asp. Krzysztof Mikucki (tel. 885 997 220). - Otwarcie tego posterunku to wynik postulatów mieszkańców i determinacji władz gminy – mówił wójt Krzysztof Kozicki na uroczystości przekazania klucza do pomieszczeń 51 mkw. w posterunku, którego wyremontowanie i wyposażenie kosztowało prawie 150 tysięcy zł. Na uroczystości było 12 pocztów sztandarowych, m.in., OSP z gm. Piątnica, policyjna kompania honorowa z Białegostoku, zastępca komendanta głównego nadinspektor Helena Michalak i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który podziękował za pomoc wójtowi Krzysztofowi Kozickiemu.

Ażeby mogła odbyć się uroczystość przekazania kluczy, zamknięto Czarnocką od skrzyżowania ze światłami. Minister przyjechał punktualnie. Wszystko było gotowe, obszerny namiot bez ścian dla oficjeli oraz przenośny, wysoki maszt, na który z powagą wciągnięto flagę biało-czerwoną podczas odgrywanego hymnu Polski. - Cieszę się z obecności mieszkańców, bo to dla nich przywracamy posterunek – przemawiał minister Jarosław Zieliński (PiS). - Policja musi być blisko ludzi, z ludźmi na co dzień, tam, gdzie posyłają dzieci do szkoły, robią zakupy, chodzą do pracy czy do kościoła. W  2007 roku w kraju było 817 posterunków, koalicja PO PSL zlikwidowała 418, zostało 399. W roku 2016 otwarto w Polsce 37 posterunków, w tym pięć w Podlaskiem: Bakałarzewo (powiat suwalski), Czyżew (wysokomazowiecki), Szumowo (zambrowski), Knyszyn (moniecki), Czarna Białostocka (białostocki). O posterunek policji w Piątnicy zabiegał wójt Krzysztof Kozicki, radni i mieszkańcy.

Piątniczanka Danuta Kalinowska, 65-letnia emerytowana pielęgniarka, jest zadowolona z faktu, że do jej miejscowości – gmina liczy ponad 10 tysięcy mieszkańców i ma 44 sołectw – powraca znów posterunek, zlikwidowany w roku 2010. - Ludzie poczują się bezpieczniej, a dzielnicowi będą  mieć baczenie na chuliganów, zwłaszcza pijącą za dużo młodzież – chwali inicjatywę wójta Kozickiego, który wspomniał, że przez Piątnicę przebiegają 3 drogi krajowe. Oprócz dzielnicowych, na ulicach Piątnicy i we wsiach pojawią się dwaj policjanci w patrolach. Posterunek to poczekalnia z trzema krzesełkami, duży pokój przyjęć na pięć biurek i z szafą pancerną, pokój kierownika oraz toaleta. Godziny pracy posterunku nie zostały jeszcze podane, jednak przemawiający wyrażali nadzieję, że nie będzie „otwarte tylko do godziny 16.”. Było dużo optymizmu. - Klucz do budynku traktuję jako klucz  do bezpieczeństwa – stwierdził kierownik Grzegorz Kurkowski, odbierając klucz i gratulacje.

Mirosław R. Derewońko

Foto: Uroczystości na ul. Czarnockiej przed posterunkiem policji
Foto: Komisarz Marek Sienkiewicz (Komendant Miejski Policji w Łomży),  insp. Daniel Kołnierowicz (Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku) i Jarosław Zieliński (Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)
Foto: Uroczystości prowadzi asp. sztab. Sławomir Runo, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży
Foto: Jarosław Zieliński, wiceministra MSWiA
Foto: Jarosław Zieliński, wiceministra MSWiA
Foto: Jarosław Zieliński, wiceministra MSWiA przed sztandarami OSP
Foto: Wiciągnięcie flagi na przenośny maszt
Foto: Wiciągnięcie flagi na przenośny maszt
Foto: Komisarz Marek Sienkiewicz (Komendant Miejski Policji w Łomży)
Foto: Jarosław Zieliński, wiceministra MSWiA
Foto: Jarosław Zieliński, wiceministra MSWiA
Foto: Jarosław Zieliński, wiceministra MSWiA
Foto: Krzysztof Kozicki, wójt Gminy Piątnica
Foto: Aspirant sztabowy Grzegorz Kurkowski otrzymuje
Foto:
Foto: Bp Tadeusz Bronakowski święci pomieszczenia policji
Foto: Insp. Daniel Kołnierowicz (Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku), Krzysztof Kozicki (wójt Gminy Piątnica), komisarz Marek Sienkiewicz (Komendant Miejski Policji w Łomży), Elżbieta Parzych (starosta Łomżyński) i Jarosław Zieliński (wiceminister MSWiA)
Foto: Pomieszczenia policji
Foto: Pomieszczenia policji
Foto: Krzysztof Kozicki, wójt Gminy Piątnica
Foto: Prezenty od wójta
Foto: Prezenty od wójta
Foto: Defilada
Foto: Defilada
Foto: Danuta Kalinowska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę