Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Kolejne dziki chore na ASF

Główne zdjęcie
Sytuacja epizootyczna odnośnie ASF w Polsce. Kolorami zaznaczono aktualny na dzień 17 stycznia 2017 r. zasięg obszarów objętych restrykcjami.

Po kilku miesiącach przerwy w na terenie powiatu monieckiego odnotowano kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń u dzików. Wirusa wykryto w ciałach pięciu padłych dzików, które w ubiegłym tygodniu znaleziono w pobliżu wsi Chojnowo w gminie Trzcianne. Dziś to najdalej na zachód wysunięte przypadki groźnej choroby.

Znalezione ciała pięciu padłych dzików to formalnie 171 wykryty przypadek wirusa ASF u dzików w Polsce. Jak podaje Główny Lekarz Weterynarii dziki znajdowały się w odległości ok. 71 km od granicy polsko – białoruskiej, przy której notuje się najwięcej takich zdarzeń.
W powiecie monieckim i zachodnich rubieżach powiatu białostockiego, sąsiadujących z powiatem łomżyńskim, dotychczas potwierdzono 9 przypadków wystąpienia wirusa ASF u dzików.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę