Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

25. Finał WOŚP w Łomży z Wodą Święconą, morsami i krową

Główne zdjęcie
Szefowa Sztabu Monika Orlowska – Laskowska

Świętująca 25-lecie Orkiestra Serc miała w Łomży różne epizody... 5 000 ludzi na Starym Rynku na koncercie Mandaryny i wzruszona Hanka Bielicka ze Złotą Tarczą nr 1 od II LO, w którego gmachu się uczyła. Szynobus na nieczynnej od dziesięcioleci trasie kolejowej i uratowane wcześniaki w roli wolontariuszy. Akordeonista Stanisław Wiszowaty, grający dzielnie bez słuchaczy, i bliźniaki wśród kwestarzy na sprzęt dla noworodków. Ale przez ćwierć wieku nie było jeszcze... krowy. W tym roku będzie do wylicytowania na Allegro łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Jedną młodą krowę przekazało do licytacji na rzecz Sztabu Łomża Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Przedsiębiorstwo Handlowe Konrad z Łomży, za co serdecznie dziękujemy – przekazała nam radosną informację szefowa Sztabu Monika Orlowska – Laskowska. - Zapraszamy na naszego fanpage'a na FB – Sztab WOŚP Łomża, gdzie podamy po południu link na serwis Allegro. Rogaty obiekt aukcji to jałówka mleczna. Zwierzę powinno mieć warunki odpowiednie, ażeby je hodować, dlatego tę akurat propozycję kierujemy, przede wszystkim, do hodowców krów. Mamy ponadto od Oli Ciupa, Słowianki z piosenki „My, Słowianie”, niespodziankę; książkę od arcysłynnego chirurga gwiazd; zabiegi kosmetyczne, odmładzające i ujędrniające, m.in., o wartości 1000 zł, półkolonie w klubie jeździeckim, usługi pielęgnacyjne dla zwierząt, koszulki, zdjęcia wykonane przez Grzegorza Gwizdona, obrazy na płótnie akrylowe i karnety na siłownię i zajęcia z trenerem personalnym, bony podarunkowe na usługi pralni chemicznej, gadżety i przedmioty, które ubarwią łomżyński 25. Finał.

Zajrzyj do Venedy, pod wodę i na plażę 
W niedzielę rano datki od łomżynianek i łomżyniaków na sprzęt do leczenia dzieci i seniorów będą zbierali wolontariusze, z których najmłodsi ukończyli rok, a najstarsi są po 50-tce. Scena 25. Finału WOŚP stanie w Galerii Veneda, gdzie 15. stycznia od godz. 10. do 20. będą odbywać się licytacje i koncerty grup. Gwiazda to Holy Water – łomżyńska Woda Święcona z poetką Jolantą Baranowską, zwaną serio i z uznaniem dla talentów wokalnych i zmysłu interpretacji „łomżyńską Janis Joplin”. W niedzielnym 25. Finale WOŚP wystąpią o godz. 19 w Galerii Veneda, zaś w Piwiarni Warka przy al. Legionów Holy Water zagra za datek do puszki również wcześniej, w czwartek o godzinie 20.30.
W sobotę na podwodną przygodę w godz. 15. - 18. zaprasza do Parku Wodnego przy Wyszyńskiego grupa płetwonurków Scubamaniak DG. Za datek dla WOŚP zejdziemy pod wodę także w niedzielę: w godz. 16. - 18. z płetwonurkami Klubu Podwodny Jeleń. Na scenie w Galerii Veneda gospodynią będzie, okrzyknięta najpiękniejszą krzykaczką w Łomży, Ewa Listowska, zachęcająca do licytacji, np., zabiegów upiększających i karnetów na siłownię. Zobaczymy i usłyszymy: przedszkolaki z PP nr 8 (po godz. 10.), Grupę Ratowniczą Nadzieja (11.), sportowców KS Agoge, rockowe Na Przekór z Ostrołęki (12.), disco polo z Siemiatycz grupy Cassel (13.), rock z Białegostoku Lupa (14.), funk i elektropop Elephant in the Room z Mokotowa (15.), Akademia Sportu Medyk (16.), The East (17.).  Finał w Łomży ma prawdopodobnie zimowy charakter: w niedzielę od 11.30 do 13.30 łomżyńskie morsy będą się kąpać w Narwi przy plaży, zapraszając adeptów do spróbowania tej formy rekreacji. Własny program artystyczny w godz. 12. - 15. ma filia nr 2 biblioteki miejskiej przy ul. Księżnej Anny, a od 15. do 19. - oddział dla dzieci przy 3 Maja. Będą spektakle, zagadki literackie i jasełka.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę