Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

A jednak reżimowe media...

Mano, czy też Marku Norowski (o ile dobrze odczytuję), przyznałeś się (w artykule: My zarabiamy – to dobrze. Inni zarabiają – to „Reżimowe media!”), że jesteś w reżimowym medium. Cieszę się, że napisaliśmy prawdę w 4lomza.pl (w dwóch artykułach: "Władza płaci reżimowym mediom"). Cieszę się , bo Twoje przyznanie się wymagało swoistej odwagi, skoro opublikowałeś na swoim serwisie otrzymane z ratusza dane o przychodach, jakie otrzymujemy za inne usługi, świadczone na rzecz Urzędu Miejskiego i nie wszystkich miejskich jednostek.

Choć dane ułomne, pokazują, że SPEED to nie tylko portal 4lomza.pl i Gazeta Bezcenna, ale także sklep i serwis komputerowy oraz przede wszystkim firma, która zajmuje się pisaniem aplikacji internetowych. Jednym z naszych produktów jest aplikacja do obsługi BIP, czyli Biuletynu Informacji Publicznej. Zapewne nie wiesz, co to BIP? To specyficzna strona internetowa (przepisy prawa określają wymagania), na której organy władzy, także samorządowej, zobowiązane są przedstawiać Polakom informacje o swojej działalności. Zakres tych informacji określa ustawa o dostępie do informacji publicznej z 2001 roku. Miasto Łomża jest naszym klientem na tę usługę od początku obowiązywania ustawy, czyli od kilkunastu lat. Wśród naszych wieloletnich klientów można znaleźć także, m.in., Miasto Stołeczne Warszawa, a przez długi czas w tym zakresie obsługiwaliśmy również Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

Jednostki, które korzystają z aplikacji, płacą za to, aby ich BIP-y funkcjonowały prawidłowo, zgodnie z wymogami prawa. Szczycimy się tym, że nasze usługi w tym zakresie pozwalają tym jednostkom na należyte wywiązywanie się z ustawowych obowiązków. Potwierdziły to liczne kontrole uprawnionych do tego organów państwa, np. RIO, NIK czy ABW, prowadzone w szeregu obsługiwanych przez nas instytucji, także w Łomży.
W przypadku miasta Łomży, poza BIP, od kilkunastu lat obsługujemy oficjalny serwis Urzędu Miejskiego, a do niedawna obsługiwaliśmy również pocztę e-mailową, bo nasza firma także te usługi świadczy na najwyższym poziomie. I za to płaci nam Urząd Miejski w Łomży. My tego się nie wstydzimy. Jesteśmy dumni, że obsługujemy samorząd miasta, w którym ulokowana jest nasza firma. Konsekwencją tego jest też fakt, że tu w Łomży płacimy podatki. Nota bene: te spływające do kasy miasta są wyższe, niż wskazane przez Ciebie przychody, które uzyskujemy z ratusza.

Z reżimowymi mediami jest tak, że biorą kasę za pisanie dobrze o władzy. Nie jesteśmy tacy sami.

Jak wspomniałem, te usługi świadczymy od kilkunastu lat. Prezydentami Łomży w tym czasie byli: Jerzy Brzeziński, Mieczysław Czerniawski i jest Mariusz Chrzanowski. Do działań każdego z nich 4lomza.pl podchodziło tak samo, jak podchodzi do działań prezydenta Chrzanowskiego. Tego wymaga uczciwość wobec poprzednich prezydentów, ale przede wszystkim wobec czytelników.
Przypomnę Ci, jak rolę mediów opisuje Prawo Prasowe: Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.

Odwracanie się od tematów niewygodnych dla władzy, przymilanie się jej i podawanie informacji, aby władza wyglądała lepiej niż w rzeczywistości, nie jest uczciwe. Jeszcze gorzej, gdy bierze się za to pieniądze, a fakt ten ukrywa się przed czytelnikami. Nie, nie jesteśmy tacy sami.

Marek Maliszewski

PS. Strach pomyśleć, jak do tych rozliczeń zaczniemy dodawać zarobki z kasy miasta naszych żon.

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę