Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W Nowogrodzie podatek śmieciowy w górę

Nowogród jest kolejnym samorządem w regionie, który podnosi mieszkańcom opłatę za śmieci w związku ze wzrostem od nowego roku cen na wysypisku śmieci w Czartorii. Rada Miejska w Nowogrodzie przyjęła uchwałę podnosząc obowiązujące dotychczas stawki opłat uchwalone jeszcze w 2013 roku. Od 1. stycznia 2017 roku podatek śmieciowy w Nowogrodzie będzie wynosił 9 zł miesięcznie na osobę gdy śmieci są segregowane i aż 25 zł gdy odpady są zmieszane.

W gminie Nowogród tzw. podatek śmieciowy liczony jest od głowy, czyli w przypadku poszczególnych gospodarstw, mieszkań i domów uzależniony jest od liczby mieszkańców. Dotychczas obwiązywały stawki w wysokości 8 zł miesięcznie na mieszkańca w przypadku, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny, oraz 13,50 zł gdy odpady są zmieszane. Teraz  Rada Miejska w Nowogrodzie przyjęła uchwałę podnoszącą te stawki odpowiednio do 9 zł i 25 zł miesięcznie. Uchwała została już opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa i wjedzie w życie przed końcem roku, co oznacza, ze wyższe opłaty będą dotyczyły mieszkańców gminu od  1. stycznia 2017 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę