Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

„Mieszkanie plus” Łomża

„Program Mieszkanie plus to skok w normalność. Kluczem do powodzenia tego programu jest ścisła współpraca instytucji rządowych z partnerami biznesowymi i jednostkami samorządu terytorialnego” – mówił Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów, w wystąpieniu otwierającym ogólnopolską konferencję „Mieszkanie Plus w samorządach. Od intencji do inwestycji”. Podczas tej konferencji podpisana została pierwsza wiążąca umowa inwestycyjna w ramach programu Mieszkanie Plus. W efekcie wkrótce ruszą prace przy budowie 180 nowoczesnych mieszkań czynszowych w Białej Podlaskiej. Do programu przystąpiły też kolejne samorządy z całej Polski. List intencyjny w tej sprawie podpisać także miał prezydent Łomży.

Konferencja odbyła się w poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Swój udział w niej prezydenta Łomży Mariusz Chrzanowski zapowiadał w piątek.
- W obecności wicepremiera Morawieckiego podpiszę list intencyjny, którego efektem będzie podpisanie porozumienia w sprawie programu Mieszkanie+. Te mieszkanie powstanie przy ul. Rubinowej – mówił prezydent Chrzanowski.
Zdaniem prezydent Łomży w dalszej perspektywie w mieście mogłyby powstać jeszcze cztery bloki w ramach tego rządowego programu. Pod ich lokalizację prezydent wskazywał tereny bocznicy kolejowe pomiędzy targowiskiem miejskim, a Parkiem Przemysłowym Łomża przy ul. Sikorskiego. Jak tłumaczył prezydent najpierw teren ten od kolei miałby przejąć Skarb Państwa, a dopiero później byłoby możliwe włączenie ich do Programu „Mieszkanie+”.   

Jak informuje  Ministerstwo Rozwoju i Finansów podczas poniedziałkowej konferencji podpisana została Koalicja Mieszkanie Plus. Jej cele to promocja dobrych praktyk na rynku mieszkaniowym, przezwyciężanie barier prawnych, wdrażanie nowoczesnych technologii, m.in. w oparciu o polskie innowacje, oraz wspólne poszukiwanie finansowania dla realizowanych inwestycji.
„Tyko dzięki powszechnemu zrozumieniu i wsparciu dla prowadzonych działań, możliwy będzie istotny wzrost podaży mieszkań na wynajem, a tym samym zwiększenie jakości życia polskich rodzin. Stąd zawarta dziś koalicja ze Związkiem Miast Polskich i Giełdą Papierów Wartościowych, zmierzająca do zapewnienia szerokiej współpracy przy realizacji programu Mieszkanie Plus. Ofertę przystąpienia do koalicji kierujemy do wszystkich podmiotów, które chcą działać na rzecz rozwoju dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego w Polsce" - stwierdził Bartłomiej Pawlak, wiceprezes BGK Nieruchomości S.A.

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus będą realizowane w oparciu o finansowanie z funduszy zarządzanych przez BGK Nieruchomości S.A. – spółkę z grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. W poniedziałek prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz poinformował, że w ciągu trzech miesięcy swój akces do programu zgłosiło 56 samorządów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę