środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Wyłudzają pieniądze powołując się na rzekome należności celne

W ostatnich tygodniach miały w Polsce miejsce przypadki oszustwa polegającego na wyłudzaniu dużych kwot pieniędzy od osób starszych jako opłaty celnej za paczki wysyłane z zagranicy. Służba Celna apeluje, aby w żadnym przypadku nie dokonywać opłaty za przesyłki zagraniczne, których się nie zamawiało.

Przykład fikcyjnego potwierdzenia zapłaty (fot. Izba Celna Białystok)
Przykład fikcyjnego potwierdzenia zapłaty (fot. Izba Celna Białystok)

Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku oszuści, podszywając się pod przedstawicieli spedytora, informują ofiary o konieczności niezwłocznego uregulowania należności za przesyłkę, która została zatrzymana do wyjaśnienia przez Służbę Celną. W przypadku niezastosowania się do polecenia, grożą naliczaniem wysokich odsetek karnych.

Służba Celna apeluje, aby w żadnym przypadku nie dokonywać opłaty za przesyłki zagraniczne, których się nie zamawiało. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z urzędem celnym wskazanym w dokumencie potwierdzającym dokonanie zgłoszenia. Nie należy przy tym korzystać z danych teleadresowych dostarczonych przez operatora pocztowego doręczającego paczkę.

Baza teleadresowa placówek celnych w całej Polsce dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0