Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Na drugą rocznicę prezydent... rozśmieszył

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

- 9. grudnia 2014 roku, o tej porze składałem ślubowanie, że będę służył dla dobra mieszkańców miasta – mówił w piątek 9. grudnia 2016 roku o godz. 10. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Przez kolejne ponad półtorej godziny nudnie opowiadał, że „dużą część programu wyborczego udało mu się zrealizować”. Na koniec stwierdził, że jeśli dziennikarze, za których pośrednictwem, chce rozliczyć się ze swojej pracy przed mieszkańcami, mają pytania to mogą je wysłać do biura prasowego ratusza, co wywołało spontaniczną salwę śmiechu...

Prezydent Chrzanowski przez niemal dokładnie 100 minut opowiadał o swoich dokonaniach posiłkując się przygotowaną 31-stronicową prezentacją. Mówił m.in. o swojej „filozofii zarządzania miastem”. O tym, że najważniejsi są ludzie, których dobrał jako współpracowników, „jacy są, jakie mają kompetencje”, bo jak podkreślał, to przekłada się na sukces mieszkańców Łomży. 
- Potrzebni są ludzie o wysokich kwalifikacjach, którzy są fachowcami – mówił Chrzanowski dodając, że jest „bardzo budujące, że udało mi się zbudować zespół ludzi, który wie co ja oczekuję”. 
Prezydent nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, ale obecni na „prezentacji” pracownicy biura prasowego ratusza potwierdzali informacje, że od 1. stycznia 2017 roku z pracy w ratuszu ma odejść najbliższy współpracownik prezydenta Chrzanowskiego Mariusz Giełgut. Do ratusza wszedł on dwa lata temu jako pierwszy etatowy doradca prezydenta Łomży. 

Kolejne zmiany we władzach MPEC i MPWiK

W trakcie prezentacji osiągnięć dwóch lat i planów na kolejne prezydent Chrzanowski zapowiedział m.in. że w dwóch miejskich spółkach MPWiK i MPEC, w których dokonał zamian zarządów, powołując po dwóch członków zarządu, od 1. lutego 2017 roku będą zarządy jednoosobowe – prezesi, którzy jak tłumaczył zgodnie z prawem, będą mieli kontrakty menadżerskie. Prezydent mówił że to jego osobista decyzja i że ci prezesi będą zarabiać trzykrotność średniej płacy w tych firmach. To będzie oznaczało dla tych wybrańców wielką podwyżkę. Dziś członkowie zarządów obu miejskich spółek zarabiają po ok. 8 tys. zł (brutto) miesięcznie, a trzykrotność średniej pensji w tych spółkach wynosi ok. 13 tys. zł.

Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży
Foto: Mniej więcej w połowie prezentacji
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży w trakcie prezentacji
Foto: Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży w trakcie prezentacji
Foto: Prezentacja inaczej
Foto: Wyjście prezydenta

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę