Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Podatek śmieciowy w Łomży ostro w górę

Główne zdjęcie
Odbiór śmieci

Od ponad 20% do 50% mają wzrosnąć stawki podatku śmieciowego w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał dziś radnym projekt uchwały w tej sprawie. Za odbiór śmieci niesegregowanych mieszkańcy domków jednorodzinnych od 1. lutego 2017 roku mieliby płacić 60 zł, a bloków 36 zł miesięcznie. I choć jeszcze w połowie października władze miasta zapewniały, że w związku z planowanym wówczas wzrostem opłat na wysypisku śmieci w Czartorii „dla mieszkańców opłaty nie wzrosną” teraz tamten wzrost opłat jest jednym z argumentów za podwyżką podatku śmieciowego.

Zgodnie z przesłanym do radnych projektem  uchwały prezydent Mariusz Chrzanowski chce, aby mieszkańcy Łomży od 1. lutego za śmieci płacili w sumie o ponad 1/3 więcej niż obecnie. 

Domki jednorodzinne
W przypadku zabudowy jednorodzinnej gospodarstwa składające się z 2 i więcej osób za śmieci niesegregowane, które teraz płacą 41 zł, od lutego będą musiały płacić 60 zł miesięcznie. Odpady segregowane, które dziś kosztują 31 zł wzrosnąć mają do 40 zł. W przypadku gospodarstw jedoosobowych ich opłata za śmieci segregowane wzrosnąć ma z 19 zł do 23 zł miesięcznie.

Budynki wielorodzinne
Podobnie więcej za śmieci zapłacić mają mieszkańcy bloków. Standardowa cena za śmieci od gospodarstwa za odpady niesegregowane wzrosnąć ma z 24 zł na 36 zł miesięcznie. Opłata za śmieci segregowane pójdzie w górę z 18 zł na 24 zł, a w przypadku gospodarstw jednoosobowych z 11 zł na 14 zł miesięcznie.

Prezydent Chrzanowski podwyżki dla mieszkańców tłumaczy wzrostem kosztów zbierania i transportu odpadów z Łomży na wysypisko w Czartorii, wzrostem ilości odpadów, ale także wzrostem kosztów zagospodarowania odpadów w tym zakładzie o 27%. Dokładnie taką podwyżkę cen na bramie wysypiska w Czartorii prezydent Łomży zatwierdził w listopadzie, co wywołała oburzenie okolicznych samorządów, które swoje śmieci kierują do tego zakładu. 

Przypomnijmy, że przed rokiem prezydent Mariusz Chrzanowski przesłał do radnych propozycję podwyżkę stawek podatku śmieciowego o ok. 30% w przypadku domków jednorodzinnych i o blisko 50% dla mieszkańców bloków, ale po protestach radnych zmienił wniosek redukując  podwyżkę do ok. 20%. (zobacz: Podatek śmieciowy zjednoczył radnych z PiS. Stawki w górę o 20%)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę