piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Kolejne podrabiane zabawki

Celnicy z Łomży znaleźli kolejne podrabiane zabawki. Znajdowały się one w sklepach w Łomży i Zambrowie. Jak podaje mł. asp. Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku w podkreśla, że za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podrabiane zabawki przejęte przez celników z Łomży (fot. Izba Celna Białystok)
Podrabiane zabawki przejęte przez celników z Łomży (fot. Izba Celna Białystok)

Najpierw podczas kontroli przeprowadzonej w jednym ze sklepów wielobranżowych w Zambrowie celnicy natrafili na 200 szt. zestawów klocków, które swym wyglądem i charakterystycznym wzornictwem przypominały produkty znanej duńskiej marki.
Następnie w podobnym sklepie na terenie Łomży funkcjonariusze ujawnili kolejne 300 szt. zabawek, które bezprawnie oznaczone zostały chronionymi prawem znakami towarowymi.

Czarnecki dodaje, że w obu sprawach powiadomieni zostali przedstawiciele firm – właścicieli praw do znaków towarowych. Sporządzone zostały także wnioski o ściganie i ukaranie właścicieli zatrzymanych towarów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy Prawo własności przemysłowej.

To już kolejne podrabiane zabawki znalezione w ostatnim czasie przez łomżyńskich celników. W ubiegłym tygodniu informowano o zabezpieczeniu pół tysiąca paczek podrabianych klocków w jednej z łomżyńskich hurtowni z zabawkami. (zobacz)

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0