Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Kolejne podrabiane zabawki

Główne zdjęcie
Podrabiane zabawki przejęte przez celników z Łomży (fot. Izba Celna Białystok)

Celnicy z Łomży znaleźli kolejne podrabiane zabawki. Znajdowały się one w sklepach w Łomży i Zambrowie. Jak podaje mł. asp. Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku w podkreśla, że za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Najpierw podczas kontroli przeprowadzonej w jednym ze sklepów wielobranżowych w Zambrowie celnicy natrafili na 200 szt. zestawów klocków, które swym wyglądem i charakterystycznym wzornictwem przypominały produkty znanej duńskiej marki.
Następnie w podobnym sklepie na terenie Łomży funkcjonariusze ujawnili kolejne 300 szt. zabawek, które bezprawnie oznaczone zostały chronionymi prawem znakami towarowymi.

Czarnecki dodaje, że w obu sprawach powiadomieni zostali przedstawiciele firm – właścicieli praw do znaków towarowych. Sporządzone zostały także wnioski o ściganie i ukaranie właścicieli zatrzymanych towarów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z ustawy Prawo własności przemysłowej.

To już kolejne podrabiane zabawki znalezione w ostatnim czasie przez łomżyńskich celników. W ubiegłym tygodniu informowano o zabezpieczeniu pół tysiąca paczek podrabianych klocków w jednej z łomżyńskich hurtowni z zabawkami. (zobacz)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę