piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

W butelce po wodzie smakowej był płyn dezynfekcyjny...

W butelce, z której po napiciu się 13-latka trafiła do szpitala z podejrzeniem oparzenia środkami żrącymi, najprawdopodobniej był jakiś płyn dezynfekcyjny. Butelka na półkę sklepową miała trafić przez pomyłkę. Na szczęście stan dziewczynki był na tyle dobry, że w środę została wypisana z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku do domu.

Do ustaleń co było w butelce, z której w poniedziałek po południu napiła się 13-latka w jednej z podłomżyńskich miejscowości, dotarli reporterzy onet.pl. Izabela Szamrej z Oddziału Higieny i Żywności Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała ich, że butelka po wodzie smakowej, z której napiła się nastolatka, została wykorzystana przez pomyłkę do innych celów przedsiębiorcy i przez pomyłkę trafiła na półkę sklepową. 
- W tej butelce nie było napoju, więc nie było to skażenie żywności. To był raczej jakiś płyn dezynfekcyjny, który był używany do celów wewnętrznych przedsiębiorcy i nie powinien trafić do sklepu – cytuje onet.pl wypowiedź pracownicy WSS-E.
Izabela Szarej dodała, że to nie powinno się zdarzyć, gdyż zużyte opakowania po czymkolwiek, czy są to wiaderka po ogórkach, po kapuście, powinny być usuwane. 
- Nie może być tak, żeby coś innego w tych opakowaniach umieszczać, bo zawsze można się pomylić – mówiła Szeraj podkreślając, że pracownicy sanepidu uczulają na to przedsiębiorców.

Policyjne postępowanie wyjaśniające zdarzenie z poniedziałku prowadzone jest w kierunku art. 160. kodeksu karnego. Zgodnie z jego zapisami kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, ale jeżeli sprawca działał nieumyślnie maksymalna kara jest skrócona do roku.
Co ważne w takim wypadku ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0