środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

„61” pod policyjną lupą

Przez trzy tygodnie akcji wzmożonych kontroli drogowych na biegnącej przez Łomżę drodze krajowej nr 61 policjanci z łomżyńskiej drogówki ujawnili ponad 400 różnego rodzaju wykroczeń drogowych. Ponad połowa z nich wiązała się ze zbyt szybką jazdą. Jak przekazuje oficer prasowy asp. Ewelina Szlesińska, szczególny nacisk mundurowi kładli na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami, nałożyli ponad 80 mandatów karnych.

Droga 61
Droga 61

Z danych policyjnych wynika, że od wznowienia na początku listopada akcji „Bezpieczna 61” tylko na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego skontrolowano blisko 700 pojazdów. W 217 przypadkach kontrola policyjna wiązała się ze zbyt szybką jazdą, w kolejnych 33 przypadkach z nieprawidłowym wyprzedzaniem stanowiącym zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Stwierdzono także 52 przypadki wykroczeń popełnionych wobec osób pieszych, oraz 5 przypadków poruszania się pieszych po zmroku bez obowiązkowych elementów odblaskowych.
Szlesińska podaje także, że funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki akcji przeprowadzili ponad 2250 badań stanu trzeźwości kierujących ujawniając trzy osoby pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali też 22 dowody rejestracyjne za uchybienia w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów oraz ujawnili jedną osobę poszukiwaną.


170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0