Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

„61” pod policyjną lupą

Główne zdjęcie
Droga 61

Przez trzy tygodnie akcji wzmożonych kontroli drogowych na biegnącej przez Łomżę drodze krajowej nr 61 policjanci z łomżyńskiej drogówki ujawnili ponad 400 różnego rodzaju wykroczeń drogowych. Ponad połowa z nich wiązała się ze zbyt szybką jazdą. Jak przekazuje oficer prasowy asp. Ewelina Szlesińska, szczególny nacisk mundurowi kładli na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami, nałożyli ponad 80 mandatów karnych.

Z danych policyjnych wynika, że od wznowienia na początku listopada akcji „Bezpieczna 61” tylko na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego skontrolowano blisko 700 pojazdów. W 217 przypadkach kontrola policyjna wiązała się ze zbyt szybką jazdą, w kolejnych 33 przypadkach z nieprawidłowym wyprzedzaniem stanowiącym zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Stwierdzono także 52 przypadki wykroczeń popełnionych wobec osób pieszych, oraz 5 przypadków poruszania się pieszych po zmroku bez obowiązkowych elementów odblaskowych.
Szlesińska podaje także, że funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki akcji przeprowadzili ponad 2250 badań stanu trzeźwości kierujących ujawniając trzy osoby pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali też 22 dowody rejestracyjne za uchybienia w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów oraz ujawnili jedną osobę poszukiwaną. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę