Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Co zrobić, gdy brakuje gotówki?

Nie starcza Ci na uregulowanie rachunków, brakuje Ci na opłacenie studiów, nie stać Cię na kupno samochodu – bez względu na to, z jakich powodów potrzebujesz dodatkowej gotówki, dobrze wiesz, jak trudno wejść w jej posiadanie. My również mamy tego świadomość, ale jednocześnie znamy sposób na zdobycie brakujących pieniędzy.

Pożyczka
Najoczywistszy, a jednocześnie najłatwiejszy i niewymagający własnych nakładów sposób zdobycia gotówki to zaciągnięcie pożyczki. Jeżeli potrzebujesz kilkuset zł, na jakiś czas możesz co prawda zadłużyć się u rodziny lub znajomych, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów, ale przy kwotach w wysokości powyżej 1000 zł przeważnie wybieramy usługi instytucji finansowych i sięgamy po kredyty lub pożyczki.

Mimo że w większości przypadków kredyty i pożyczki wiążą się z opłatami, to na rynku funkcjonują również bezpłatne pożyczki – znajdziesz je w Internecie, czego przykład stanowi ranking darmowych chwilówek na bezpiecznechwilowki.pl. Pożyczki, niezależnie od tego, czy mówimy o tych bezpłatnych, czy tych objętych niższym lub wyższym oprocentowaniem, pozwalają w trybie natychmiastowym załatać stosunkowo dużą dziurę finansową, ale oczywiście wymagają zwrotu w ustalonym terminie.

Dodatkowe zatrudnienie
Szybkie wyjście z trudnej sytuacji finansowej wymaga dużych nakładów pracy. Gdy brakuje gotówki, można więc znaleźć dodatkowe zatrudnienie, np. na pół lub ćwierć etatu – to zawsze parę groszy więcej do domowego budżetu. Jeżeli w małżeństwie jedna z osób pozostaje bez pracy, dobrym pomysłem jest poszukanie dla niej zatrudnienia, o ile to oczywiście możliwe. Warto również rozważyć świadczenie usług w ramach freelancingu i pracy zdalnej – pisanie tekstów czy tworzenie grafik na zlecenie w zaciszu domowym to szansa na zarobek niezależny od miejsca wykonywania usług, pod warunkiem posiadania odpowiednich umiejętności i dużego samozaparcia.

Sprzedaż wartościowych rzeczy
Każdy z nas posiada wiele przedmiotów, które da się łatwo spieniężyć – wystarczy tylko je znaleźć, zaoferować w internetowych serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych, a następnie cieszyć się dodatkową gotówką. Przeczytane książki, nienoszone ubrania, nieużywany sprzęt sportowy, niewykorzystywane zabawki dla dziecka – wszystkie te przedmioty można sprzedać przy niewielkim wysiłku. Nie należy co prawda spodziewać się wysokich zysków, ale każde 100 zł więcej w portfelu to zawsze coś.

Udzielanie korepetycji
Udzielanie korepetycji to doskonały pomysł na zdobycie dodatkowej gotówki dla uczniów lub studentów, którzy dobrze czują się w danym przedmiocie czy dyscyplinie. Swoich sił w indywidualnym nauczaniu za pieniądze bardzo często próbują również nauczyciele zatrudnieni na etat w szkole. Matematyka, język polski, języki obce, chemia, fizyka – wnikliwa znajomość wszystkich tych przedmiotów pozwala na podreperowanie budżetu. Sprawdź inne metody na podreperowanie budżetu dla studenta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę