Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Oszukują na policjantów

Komenda Miejska Policji w Łomży przestrzega mieszkańców przed telefonicznymi oszustami, którzy dziś usiłują oszukiwać mieszkańców Łomży i okolicy podszywając się pod policjantów i prokuratorów. Asp. Ewelina Szlesińska podaje, że dziś zgłoszono już kilka takich prób oszustwa.

Jak informuje Szlesińska osoby, które odbierały telefony od oszustów, informowały, że pretekstem do wyłudzenia pieniędzy miał być wypadek kuzyna. Policjantka przestrzega, że to zmodyfikowana metoda oszustwo na „wnuczka”. Oszuści dzwoniąc do starszych osób starszych podają się za krewnych i proszą o pilne wspomożenie finansowe  i w ten sposób nierzadko pozbawiają ich oszczędności całego życia.
- Niespodziewane telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny każdorazowo powinny być potwierdzane u proszących o pomoc krewnych – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. 
Policja prosi też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o powiadamia na numer alarmowy policji 997 lub 112.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę