czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Oszukują na policjantów

Komenda Miejska Policji w Łomży przestrzega mieszkańców przed telefonicznymi oszustami, którzy dziś usiłują oszukiwać mieszkańców Łomży i okolicy podszywając się pod policjantów i prokuratorów. Asp. Ewelina Szlesińska podaje, że dziś zgłoszono już kilka takich prób oszustwa.

Jak informuje Szlesińska osoby, które odbierały telefony od oszustów, informowały, że pretekstem do wyłudzenia pieniędzy miał być wypadek kuzyna. Policjantka przestrzega, że to zmodyfikowana metoda oszustwo na „wnuczka”. Oszuści dzwoniąc do starszych osób starszych podają się za krewnych i proszą o pilne wspomożenie finansowe  i w ten sposób nierzadko pozbawiają ich oszczędności całego życia.
- Niespodziewane telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny każdorazowo powinny być potwierdzane u proszących o pomoc krewnych – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. 
Policja prosi też wszystkich, którzy odbierają tego typu podejrzane telefony o powiadamia na numer alarmowy policji 997 lub 112.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0