Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Nie będzie likwidacji Straży Miejskiej?

Żaden radny z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku nie poparł prezydenckiego pomysłu likwidacji Straży Miejskiej w Łomży. Komisja podczas środowego posiedzenia negatywnie zaopiniował przedstawiany przez prezydenta projekt uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Łomży i zapowiedziała, że będzie wnioskowała o zdjęcie tego punktu z porządku obrad najbliższej Rady Miasta.

Jak tłumaczy Zbigniew Prosiński, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku  RM Łomży „prezydent nie miał argumentów merytorycznych”, poza rzekomymi oszczędnościami, za likwidacją formacji, która w mieście działa od 25 lat. 
- Prezydent powołuje się na jakieś informacje,maile i skargi od mieszkańców, ale ja, jako przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej, nie mogę się doprosić, aby prezydent udostępnił nam te skargi. O Straży Miejskiej trzeba rozmawiać, ale przede wszystkim o tym, jak usprawnić jej działanie  - mówi Prosiński podkreślając, że Policja nie jest w stanie przejąć wszystkich zadań jakie dziś wykonują strażnicy. - Strażnicy odbierają od mieszkańców setki różnych zgłoszeń, a policjanci przecież nie będzie interweniowała w przypadku śmieci na posesji czy psa robiącego kupę w parku - wskazuje.  
Radny dodaje także, że pierwsze opinie z Rad Osiedli, które dotarły w tej sprawie, też są negatywne dla prezydenckiego wniosku o zamiarze likwidacji Straży Miejskiej.

Jutro w południe w ratuszu ma odbyć się otwarte spotkanie konsultacyjne dotyczące przyszłości Straży Miejskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę