Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

„Podatek śmieciowy” w Łomży jednak pójdzie w górę?

Jeszcze kilka tygodni temu ratusz zapewniał, że stawki tzw. podatku śmieciowego dla mieszkańców Łomży od nowego roku nie wzrosną, a większe koszty systemu zostaną pokryte z budżetu miasta. Okazuje się jednak, że to może być „w sumie zbyt duże obciążenie dla budżetu miasta”. W projekcie budżetu miasta na 2017 rok zapisano, że dochody z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyniosą 6 milionów 667 tysięcy złotych. To o ponad 50% więcej niż w tym roku, gdzie kwota ta była określona w wysokości niespełna 4,3 mln zł. Także wiceprezydent Andrzej Garlicki w odpowiedzi na interpelację radnego Macieja Borysewicza napisał, że „sprawa podwyżki opłat dla mieszkańców jest aktualnie analizowana.”

Odpowiedź wiceprezydenta A. Garlickiego na interpelację radnego M. Borysewicza
Odpowiedź wiceprezydenta A. Garlickiego na interpelację radnego M. Borysewicza

Borysewicz podczas poprzedniej sesji pytał prezydenta jak będzie wyglądała gospodarka śmieciowa w mieście od nowego roku. Wcześniej władze miasta zapowiadały, że wywóz śmieci zamierzały zlecić powołanej w ubiegłym roku miejskiej spółce ZGO, która administruje należącym do Łomży wysypiskiem śmieci w Czartorii koło Miastkowa. Z odpowiedzi na interpelację, pod którą podpisał się wiceprezydenta Andrzej Garlicki, wynika, że jest to niemożliwe. Wiceprezydent pisze także o podniesieniu przez ZGO o 27% cen za przyjmowane w Czartorii śmieci zmieszane, "aby ZGO nie generowała strat", oraz o tym, że koszty odbioru śmieci i ich dowozu do Czartorii jakie wychodziły z ostatniego przetargu, były o około pół miliona złotych rocznie wyższe niż szacowano.
- Przetarg został unieważniony i ogłoszony ponownie, jednak doświadczenie uczy, że nie należy spodziewać się znaczącego obniżenia oferowanych stawek – napisał Garlicki podsumowując, że „znaczący wzrost kosztów odbioru odpadów oraz opłat za ich przyjęcie przez ZGO oznaczałby już w sumie zbyt duże obciążenie dla budżetu miasta, system powinien się bilansować pod względem kosztów. Sprawa podwyżki opłat dla mieszkańców jest aktualnie analizowana.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę