Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Więcej policyjnych patroli na „61”

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Policjanci wznowili akcję wzmożonej kontroli kierowców na „61”. Biegnąca od strony Ostrołęki przez Łomżę do Grajewa i Augustowa droga jest jedną z najniebezpieczniejszych w północno-wschodniej Polsce. Na początku roku przez kilka miesięcy policjanci z komendy w Łomży, Kolnie i Grajewie prowadzili codzienną akcję „bezpieczna 61”. Przed tygodniem akcję wznowiono. Jak podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, w tym czasie tylko policjanci z tej komendy skontrolowali ponad 200 samochodów i ujawnili około setki różnego rodzaju wykroczeń drogowych.

Jak wynika z obserwacji policjantów, najczęstszą przyczyną wypadków na tego typu drogach jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, a także niebezpieczne manewry wykonywane przez kierujących samochodami ciężarowymi. Dlatego w trakcie akcji „bezpieczna 61” szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. Sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, oraz czy nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. 
Jak podaje Szlesińska, policjanci z Łomży, od ubiegłej środy do wczoraj, na odcinkach dk 61 przebiegających przez Łomżę i powiat łomżyński, ujawnili 98 wykroczeń drogowych. Najczyściej były to przekroczenia prędkości, ale także nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Wśród ukaranych mandatami za takie wykroczenia było też 20 kierowców ciężarówek. Poza wypisaniem mandatów policjanci zatrzymali też 14 dowodów rejestracyjnych pojazdów, oraz jedno prawo jazdy za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
- W trakcie kontroli ujawniono też jednego pijanego kierowcę – podaje Szlesińska zapowiadając, że działania te będą kontynuowane. - Obecność patroli policyjnych na tej drodze, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczenia negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa na całej „DK 61”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę