piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Wyremontują drogę przez Stare Kupiski

Jeszcze w tym roku ma się zacząć zapowiadany od lat remont fragmentu drogi prowadzącej przez Stare Kupiski. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich szuka firmy, która wykona nową nawierzchnię drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku o długości 613 metrów, czyli mniej więcej przez połowę miejscowości.

Droga wojewódzka nr 645 - przejazd przez Stare Kupiski
Droga wojewódzka nr 645 - przejazd przez Stare Kupiski

Droga przez Stare Kupiski jest w fatalnym stanie od wielu lat i równie długo powtarzane są zapewnienia, że doga zostanie wyremontowana... gdy tylko będą na to środki. Ostatnio jednak władze województwa planują budowę obwodnicy Starych Kupisk, co rodziło obawy, że dotychczasowa droga przez sam środek miejscowości może nie doczekać się remontu. Okazuje się, że najwyraźniej będzie inaczej. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił przetarg na remont nawierzchni jezdni w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 645 Myszyniec – Dęby – Nowogród – Łomża od km 53+595 do km 54+208. To 613 metrów długości drogi prowadzącej przez Stare Kupiski – od skrzyżowania z ul. Jednaczewską w kierunku Łomży. Prace mają objąć także remont krawężników po prawej stronie jezdni. Zgodnie z ogłoszeniem zakończenie realizacji zamówienia ma nastąpić w ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy. Póki co PZDW czeka na oferty potencjalnych wykonawców, którzy mogą je składać do wtorku 8 listopada.

Zgodnie z informacjami drogowców pozostała część drogi prowadzącej przez Stare Kupiski ma być remontowana w przyszłym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0