Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Dwa tygodnie na głosowanie w budżecie obywatelskim 2017

- Wczoraj późno w nocy wróciłem z zawodów Ligi Zapaśniczej w Warszawie, jutro z samego rana wyjeżdżam na wybory w Polskim Związku Zapaśniczym, gdzie kandyduję na trzecią kadencję do zarządu głównego PZZ i wrócę w niedzielę wieczorem, a dzisiaj jeszcze przed wyjazdem obiecałem żonie, że pomaluję pomieszczenie w piwnicy, lecz na pewno zagłosuję na położenie chodnika przy ulicy Wiejskiej, którego stan jest tragiczny od lat i gdzie mieszka dużo starszych ludzi - opowiada Karol Łebkowski (lat 51), sędzia międzynarodowy zapasów, jako jedyny łomżyniak występujący na olimpiadzie w Rio de Janeiro. W powodzi zajęć w działalności społecznej pozostałe dwa z 23 zadań chce skonsultować z żoną i spodziewa się też sugestii przyjaciół: mają czas na głos do 16. listopada.

Pan Karol – jak każdy inny pełnoletni mieszkaniec Łomży oraz osoby nieletnie, jeśli na karcie mają podpis rodzica lub opiekuna prawnego - głosować może jednorazowo, wybierając maksymalnie trzy zadania. Jeśli wybierze więcej niż trzy inwestycje lub nie wypełni pól obowiązkowych, lub nie złoży czytelnego podpisu, głos zostanie uznany za nieważny. Sędzia ma do wyboru kilka sposobów oddania głosu: wrzucenie do urny karty do głosowania, interaktywną kartę na stronie internetowej Miasta Łomża (aplikacja InfoŁomża), przesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Łomży karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”, decydować będzie data wpływu do Urzędu Miejskiego) albo przesłanie na adres: budzetobywatelski@um.lomza.pl wypełnionej i zeskanowanej karty do głosowania. Punkty do głosowania znajdują się: na parterze Urzędu Miejskiego przy Starym Rynku 14, w Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Polnej 40, w Pływalni Miejskiej nr 2 przy ul. Wyszyńskiego 15 oraz w mobilnych punktach w autobusach MPK. Na liście zadań jest 12 inwestycji w centrum Łomży, sześć na Łomżycy i pięć na osiedlu Południe.

Co Pan Karol i łomżanie mają do wyboru
W centrum: budowa lub remont schodów u zbiegu ulic: Rybaki, Sikorskiego, Senatorskiej (koszt 60 tys. zł) i na rogu Zamiejskiej ze Zjazdem (150 tys. zł), chodniki - ul. Wiejska 5, 5 a, 10 (36 tys. zł), remont kapitalny z oświetleniem: Szkolna m. Senatorską a Woziwodzką, Zielona od Woziwodzkiej do „Budowlanki” (150 tys. zł). Plac zabaw „Statek Kolumba” z altankami dla rodziców nad Narwią (105 tys. zł), place zabaw w parku miejskim przy Wojska Polskiego (100 tys. zł) i przy Polowej 55 B (50 tys. zł). Stary cmentarz i Zaułek Cmentarny – monitoring za 64 tys. zł, wybieg dla psów m. Wojska Polskiego 29 a Dmowskiego 8 za 100 tys. zł. „Mural patriotyczny” na trybunie przy placu Niepodległości - 40 tys. zł, przy Polowej 65 – mural regionalny za 30 tys. zł. Na Łomżycy za 150 tys. zł - samoczynne oświetlenie i monitoring traktu pieszo-rowerowego od Przyjaźni do Obrońców Łomży i teren przy Przytulnej z „elementami gier zespołowych” na terenie rekreacyjnym - 100 tys. zł. Około 100-metrowy chodnik na ul. Waleriana Łukasińskiego od skrzyżowania z ulicą Strzelców Kurpiowskich do Pułkowej (40 tys. zł) i na Wesołej od Strojnej do Staszica (25 tys. zł). Na Krasce progi zwalniające - 15 tys. zł. Centrum Wypoczynku i Rekreacji przy Browarnej i Podleśnej - 150 tys. Południe: remont chodników przy Bema i Moniuszki, parkingi przy Bema (10 szt.) i Chopina (6 szt.) - prawie 127 tys. zł. Remont chodników i parkingu w pasie drogowym ul. Niemcewicza i Kołłątaja - ponad 148 tys. zł (w obrębie bloków: Niemcewicza 10, Małachowskiego 13, Kołłątaja 4, 6); chodniki w pasie drogowym Kołłątaja 1, 2, 4, 6, 7, 9, 11, 12 - prawie 149 tys. zł; nawierzchnia parkingu przy Księżnej Anny – 150 tys. zł, wieża lęgowa jerzyka w parku Jana Pawła II - 18 tys. zł.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę