Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dobrzy, ba nawet, bardzo dobrzy prokuratorzy...

Łomżyńscy prokuratorzy najlepsi w kraju, a ostrołęccy najgorsi. Tak wygląda sytuacja w ściganiu przestępców w regionie widziana z Warszawy, a przynajmniej z siedziby Prokuratora Krajowego na Alejach Ujazdowskich 11. Przeprowadzony przez jego biuro po raz drugi ranking prokuratur wykazał, że Prokuratura Okręgowa w Łomży jest najlepszą w kraju w grupie tzw. prokuratur małych. W klasyfikacji liczyły się m.in. szybkość prowadzonych postępowań, ich jakość, ilość spraw zakończonych wniesieniem aktów oskarżenia i skazaniem oskarżonych.


Łomżyńscy prokuratorzy najlpesi byli we wszystkich tych kategoriach i w całym rankingu – zdobywając w sumie 173 punkty – dla porównania dodamy, że ostrołęccy prokuratorzy w tym samym rankingu uzyskali niemal o połowę gorszy wynik.
Nasi prokuratorzy nie ukrywają zadowolenia z wyników rankingu i dodają, że na tak dobre wyniki trzeba było dużo pracować. Każdy z zatrudnionych w “okręgówce” prokuratorów miesięcznie załatwia ponad 35 spraw – w kraju średnia ta jest o blisko 10 spraw niższa.
Ranking Prokuratur ministerstwo przeprowadziło po raz drugi. W minionym roku łomżyńską “okręgówka: zajęła drugie miejsce.
Co ciekawe wysoko w skali kraju oceniani są nie tylko nasi prokuratorzy, ale i nasi sędziowie.
W rankingu sądów opublikowanym niedawno przez Tygodnik Wprost wśród wydziałów karnych Sądów Okręgowych łomżyński sąd zajął drugie miejsce w kraju. Sędziów z nad Narwi wyprzedzili tylko ich koledzy z Krosna. W całym rankingu Wprost porównał pracę wszystkich 41 Sądów Okręgowych w Polsce. Oceniając pracę sądów, brano pod uwagę m.in.: czas trwania postępowań i liczbę spraw, które poszczególne sądy rozpatrują co roku, stosunek liczby zatrudnionych sędziów do liczby rozpatrywanych spraw zakończonych wyrokiem, i wskaźnik skuteczności w postępowaniach apelacyjnych – czyli stosunek liczby przegranych apelacji do wniesionych.
W tym miejscu dodać wypada, że znaczne gorsze miejsce w rankingu zajął wydział cywilny łomżyńskiego sądu. Na 41 sądów był dopiero 31, a rok wcześniej sklasyfikowano go na 13 pozycji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę