Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Celnicy w akcji

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna

Prawie 1200 paczek papierosów z przemytu, 70 paczek papierosów oznaczonych fałszywymi znakami akcyzy oraz ponad 27 kg nielegalnego tytoniu do palenia przechwycili celnicy z Łomży. Celnicy podają, że łączne uszczuplenia w należnościach celnych i podatkowych w tych dwóch sprawach wyniosły aż ponad 50 tysięcy złotych (sic!).

Akcja zaczęła się od  zatrzymania do kontroli drogowej fiata pandy, w którym  paczek znaleziono część papierosów bez banderol polskiej akcyzy. Samochód, którym kierował 46-letni mężczyzna celnicy zatrzymali w miejscowości Jakać Stara. Po znalezieniu w nim pochodzących z przemytu paczek papierosów funkcjonariusze udali się do miejsca jego zamieszkania mężczyzny, gdzie znaleziono kolejne 1006 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 70 paczek papierosów z podrobionymi znakami akcyzy. Papierosy ukryte były w różnego rodzaju skrytkach m.in. w krzakach winogrona oraz w koszu na śmieci.
Tytoń sprzedawany bez znaków akcyzy celnicy znaleźli zaś na targowisku w Szczuczynie. 55-letniego mężczyzna miał do sprzedania ponad 10 kg tytoniu. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne 16 kg.

Przeciwko mężczyznom wszczęte zostały sprawy karno-skarbowe.

cz
cz, 06 października 2016 16:19
Data ostatniej edycji: cz, 06 października 2016 16:39:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę