Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Rozmowy o życiu”

O godzinie 12.00 na Starym Rynku w Łomży było około 20 osób – w zdecydowanej większości ubranych na czarno kobiet, choć byli i mężczyźni. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut doszło jeszcze około 20 osób. Nie skandowano haseł, były rozdawane ulotki i tylko jeden transparent „popieram #CzarnyProtest”. Na Starym Rynku pojawił się także patrol policji, który wśród zebranych poszukiwał organizatora zgromadzenia, by ustalić jego cel... Usłyszał, że toczą się tu rozmowy o życiu.

Osoby, które w poniedziałkowe południe przyszły na Stary Rynek, otwarcie mówiły, że są tu, aby poprzeć ogólnopolski czarny protest przeciwko planom zmiany ustawy aborcyjnej. Przyszli tu spontanicznie, a o akcji dowiedzieli się z internetu.
- Jestem tu w imieniu swoim, mojej córki i jej córki – mówi jedna z uczestniczek łomżyńskiego czarnego protestu. 
Ogólnopolska akcja związana jest z ubiegłotygodniową decyzją Sejm, który skierował do dalszych prac w komisji, zgłoszony obywatelski projekt ustawy zakazujący przerywania ciąży.
W Łomży „czarny protest” trwał około 30 - 40 minut. Po tym czasie uczestnicy tak samo spontanicznie i bez okrzyków jak zberali się, tak w ciszy i spokojnie rozeszli się.   

Policja podaje, że patrol, który pojawił się w tym czasie na Starym Rynku wśród uczestników próbował ustalić jaki charakter miało to zgromadzenie. Przyjęto, że było to zgromadzenie spontaniczne, a w jego trakcie nie doszło do zakłócenia ładu i porządku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 03 października 2016 13:15
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2016 13:49:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę