piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

„Rozmowy o życiu”

O godzinie 12.00 na Starym Rynku w Łomży było około 20 osób – w zdecydowanej większości ubranych na czarno kobiet, choć byli i mężczyźni. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut doszło jeszcze około 20 osób. Nie skandowano haseł, były rozdawane ulotki i tylko jeden transparent „popieram #CzarnyProtest”. Na Starym Rynku pojawił się także patrol policji, który wśród zebranych poszukiwał organizatora zgromadzenia, by ustalić jego cel... Usłyszał, że toczą się tu rozmowy o życiu.

Osoby, które w poniedziałkowe południe przyszły na Stary Rynek, otwarcie mówiły, że są tu, aby poprzeć ogólnopolski czarny protest przeciwko planom zmiany ustawy aborcyjnej. Przyszli tu spontanicznie, a o akcji dowiedzieli się z internetu.
- Jestem tu w imieniu swoim, mojej córki i jej córki – mówi jedna z uczestniczek łomżyńskiego czarnego protestu. 
Ogólnopolska akcja związana jest z ubiegłotygodniową decyzją Sejm, który skierował do dalszych prac w komisji, zgłoszony obywatelski projekt ustawy zakazujący przerywania ciąży.
W Łomży „czarny protest” trwał około 30 - 40 minut. Po tym czasie uczestnicy tak samo spontanicznie i bez okrzyków jak zberali się, tak w ciszy i spokojnie rozeszli się.   

Policja podaje, że patrol, który pojawił się w tym czasie na Starym Rynku wśród uczestników próbował ustalić jaki charakter miało to zgromadzenie. Przyjęto, że było to zgromadzenie spontaniczne, a w jego trakcie nie doszło do zakłócenia ładu i porządku.

170919012406.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 03 października 2016 13:15
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2016 13:49:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0