Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Przetarg na wywóz śmieci

Władze Łomży ogłosiły przetarg na odbiór i wywóz z miasta odpadów komunalnych od 1 stycznia 2017 roku do 31 marca 2019 roku. Do przetargu mogą zgłosić się firmy, które posiadają bazę magazynowo-transportową, usytuowaną na terenie Łomży lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy miasta.

Od połowy 2013 roku wszystkie śmieci w Łomży należą do miasta, a mieszkańcy płacą tzw. podatek śmieciowy z którego pokrywane są koszty ich zebrania, wywozu i unieszkodliwienia w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, czyli w należącym do miasta zakładzie w Czartorii koło Miastkowa. Przez trzy lata śmieci z Łomży wywoził „Błysk”, który wygrał już dwa miejskie przetargi na te usługi. Od lipca śmieci z Łomży wywozi konsorcjum ostrołęckich firm. Ta umowa była zawarta tylko na pół roku, bo władze miasta planowały, że wywozem będzie zajmowała się powołana w ubiegłym roku miejska spółka śmieciowa - Zakład Gospodarowania Odpadami, która zarządza wysypiskiem w Czartorii. Spółka ta miałaby otrzymać zlecenie z ratusza bez przetargu na zasadzie „in house”. Tę zasadę do polskiego prawodawstwa wprowadzono dopiero kilka miesięcy temu.  
- Przez 12 lat wmawiano wam (radnym – dop. red.), że MPGKiM to jedyny zakład, który może to robić, a dziś jest deja vu – to samo. Znowu się wpiera, że jak będzie „in house” to będzie najtaniej - mówi radnym Łomży Andrzej Marczyk, właściciel firmy „Błysk”, który w grudniu ubiegłego roku, podczas sesji Rady Miasta ostro protestował przeciwko takim planom władz miasta. - „Tylko przetarg może obniżyć cenę dla mieszkańców” - podkreślał Marczyk.

Teraz jednak ratusz ogłosił przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych z Łomży. Tym razem umowa ma być świadczona przez 27 miesięcy czyli od 1. stycznia 2017 roku do 31. marca 2019 roku. To oznacza, że umowa zawarta ze zwycięzcą przetargu będzie obowiązywała trochę dłużej niż do końca tej kadencji samorządu. 

Dziś za wywóz śmieci z Łomży miasto płaci ostrołęckim firmom około 112 tys. zł miesięcznie. Przypomnijmy, że zaproponowana miesięczna cena łomżyńskiej firmy Błysk, która wywoziła śmieci przez poprzednie trzy lata, była droższa o ok. 1 tys. zł.

cz
pon, 03 października 2016 10:32
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2016 12:34:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę