niedziela, 15 grudnia 2019 napisz DONOS@

Radna Gorzoch, wiceprzewodniczący Mieczkowski

Irena Anna Gorzoch, emerytowana, ale jak podkreślała czynna zawodowo położna, została nową miejską radną. W środę złożyła ślubowanie i objęła mandat zwolniony przez byłą wiceprzewodniczącą Bogumiłę Olbryś. Gorzoch zajęła miejsce Olbryś w radzie, a miejsce Olbryś w prezydium zajął radny Janusz Mieczkowski z PiS, który był jedynym zgłoszonym kandydatem na nowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta. - Obiecuję, że będę starał się tę funkcję sprawować godnie, dbając przede wszystkim o interesy mieszkańców miasta – mówił Mieczkowski po wygraniu wyborów.

Janusz Mieczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta
Janusz Mieczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta
Irena Anna Gorzoch
Irena Anna Gorzoch
Janusz Mieczkowski przyjmuje gratulacje od prezydentów
Janusz Mieczkowski przyjmuje gratulacje od prezydentów

Przed dwoma laty w okręgu wyborczym nr 2, w którym obsadzanych jest 5 mandatów, trzy z nich zdobyli kandydaci PiS: Bogumiła Olbryś - 565 głosów poparcia, Marianna Jóskowiak - 324 głosów poparcia i Janusz Sławomir Mieczkowski – 206 głosów poparcia. Po rezygnacji z mandatu radnej przez Bogumiłę Olbryś, która została dyrektorem Wety, zgodnie z kodeksem wyborczym mandat obejmuje kolejna pod względem uzyskanego w wyborach poparcia osoba z tej samej listy wyborczej. W listopadzie 2014 roku czarty wynik wyborczy na liście PiS w tym okręgu - 145 głosów poparcia - osiągnęła Irena Anna Gorzoch, która w środę na początku sesji Rady Miejskiej Łomży złożyła ślubowanie i formalnie stała się radną miasta.

O wiele bardziej emocjonalny szykował się wybór nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Już na początku sesji wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad zgłosił radny Witold Chludziński, argumentując „oszczędnościami”, które mogłoby to przynieść miastu. 
- Zacznijmy od siebie. Dajmy przykład – mówił Chludziński dodając, że pracuje komisja statutowa, do której wpłynął wniosek, aby w nowym statucie miasta było zapisane, że w Radzie Miasta jest tylko jeden wiceprzewodniczący. 
Wniosek i argumenty radnego wywołały zadziwienie części radnych, ale nie znalazły poparcia większości. Gdy doszło do wyborów był tylko jeden kandydat na wiceprzewodniczącego - Janusz Mieczkowski z PiS. Dyskusjsi nie było, a głosowanie było tajne. Mieczkowskiego poparło 13 radnych wobec 5 głosujących przeciw, i przy 4 głosach wstrzymujących się.
-  Jest to dla mnie ogromnym zaszczytem – mówił radny Mieczkowski dziękują za wybór. - Obiecuję, że będę starał się tę funkcję sprawować godnie, dbając przede wszystkim o interesy mieszkańców miasta.

Obecnie prezydium Rady Miejskiej w Łomży tworzą przewodniczący Wiesław Grzymała (PiS), Alicja Konopka (z KWW Razem dla Łomży) i Janusz Mieczkowski (PiS).

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę