Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Radna Gorzoch, wiceprzewodniczący Mieczkowski

Główne zdjęcie
Janusz Mieczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta

Irena Anna Gorzoch, emerytowana, ale jak podkreślała czynna zawodowo położna, została nową miejską radną. W środę złożyła ślubowanie i objęła mandat zwolniony przez byłą wiceprzewodniczącą Bogumiłę Olbryś. Gorzoch zajęła miejsce Olbryś w radzie, a miejsce Olbryś w prezydium zajął radny Janusz Mieczkowski z PiS, który był jedynym zgłoszonym kandydatem na nowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta. - Obiecuję, że będę starał się tę funkcję sprawować godnie, dbając przede wszystkim o interesy mieszkańców miasta – mówił Mieczkowski po wygraniu wyborów.

Irena Anna Gorzoch
Irena Anna Gorzoch
Janusz Mieczkowski przyjmuje gratulacje od prezydentów
Janusz Mieczkowski przyjmuje gratulacje od prezydentów

Przed dwoma laty w okręgu wyborczym nr 2, w którym obsadzanych jest 5 mandatów, trzy z nich zdobyli kandydaci PiS: Bogumiła Olbryś - 565 głosów poparcia, Marianna Jóskowiak - 324 głosów poparcia i Janusz Sławomir Mieczkowski – 206 głosów poparcia. Po rezygnacji z mandatu radnej przez Bogumiłę Olbryś, która została dyrektorem Wety, zgodnie z kodeksem wyborczym mandat obejmuje kolejna pod względem uzyskanego w wyborach poparcia osoba z tej samej listy wyborczej. W listopadzie 2014 roku czarty wynik wyborczy na liście PiS w tym okręgu - 145 głosów poparcia - osiągnęła Irena Anna Gorzoch, która w środę na początku sesji Rady Miejskiej Łomży złożyła ślubowanie i formalnie stała się radną miasta.

O wiele bardziej emocjonalny szykował się wybór nowego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Już na początku sesji wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad zgłosił radny Witold Chludziński, argumentując „oszczędnościami”, które mogłoby to przynieść miastu. 
- Zacznijmy od siebie. Dajmy przykład – mówił Chludziński dodając, że pracuje komisja statutowa, do której wpłynął wniosek, aby w nowym statucie miasta było zapisane, że w Radzie Miasta jest tylko jeden wiceprzewodniczący. 
Wniosek i argumenty radnego wywołały zadziwienie części radnych, ale nie znalazły poparcia większości. Gdy doszło do wyborów był tylko jeden kandydat na wiceprzewodniczącego - Janusz Mieczkowski z PiS. Dyskusjsi nie było, a głosowanie było tajne. Mieczkowskiego poparło 13 radnych wobec 5 głosujących przeciw, i przy 4 głosach wstrzymujących się.
-  Jest to dla mnie ogromnym zaszczytem – mówił radny Mieczkowski dziękują za wybór. - Obiecuję, że będę starał się tę funkcję sprawować godnie, dbając przede wszystkim o interesy mieszkańców miasta.

Obecnie prezydium Rady Miejskiej w Łomży tworzą przewodniczący Wiesław Grzymała (PiS), Alicja Konopka (z KWW Razem dla Łomży) i Janusz Mieczkowski (PiS).

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę