Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Jesienny weekend w Dreźnie – co warto zobaczyć?

Główne zdjęcie
Frauenkirche

Położone zaledwie 100 km od granicy z Polską Drezno rzadko bywa celem podróży dla polskich turystów. Tymczasem to duże niemieckie miasto nad Łabą ma do zaoferowania całą masę atrakcji, w tym przepiękną barokową starówkę, ze względu na którą o Dreźnie mówi się „Florencja północy”. Zaletą Drezna jest to, że na jego zwiedzanie wystarcza weekend, a ciepłe jesienne dni nadają się na to idealnie!

Residenzschloss
Residenzschloss
Zwinger
Zwinger

Najciekawsze miejsca do zobaczenia w Dreźnie
Najbardziej reprezentacyjna część Drezna znajduje się na jego Starym Mieście, położonym tuż przy brzegu Łaby. Mieszczące się tu zabytki zostały niemal w całości odbudowane po zniszczeniach dokonanych przez aliantów podczas nalotów dywanowych pod koniec II wojny światowej. Jak duży był to wysiłek świadczy choćby to, że ostatnie prace rekonstrukcyjne zakończyły się dopiero w XXI w. Podczas spaceru po dreźnieńskiej starówce warto zwrócić szczególną uwagę na następujące budowle:

  • Barokowy Kościół Marii Panny (Frauenkirche) – jeden z największych na świecie budynków wzniesionych z piaskowca o imponującej kopule, który znajduje się przy placu Neumarkt.
  • Rezydencja Wettynów (Residenzschloss) – renesansowy zamek będący niegdyś siedzibą książąt Saksonii, którego znaczna część udostępniona jest dla zwiedzających. Od strony ulicy Augustusstraße na fasadzie budynku Langer Gang warto zobaczyć ogromne malowidło ścienne Fürstenzug wykonane z kafelków, które przedstawia dynastię Wettynów.
  • Zwinger – zespół pałacowy     w stylu barokowym, składający się z kilku budynków otaczających duży dziedziniec z fontannami. W obiekcie znajduje się m.in. Galeria Obrazów Starych Mistrzów oraz jedna z największych na świecie kolekcja porcelany.
  • Opera Sempera (Semperoper) – całkowicie odbudowany według dziewiętnastowiecznych planów budynek opery dopracowano pod względem technicznym tak, by osiągnąć doskonałe efekty akustyczne. Warto tu się wybrać na spektakl – bilet można kupić przez internet!

Dużą atrakcją Starego Miasta jest deptak znajdujący się nad Łabą, tzw. Tarasy Brühla, z których rozciąga się piękny widok na rzekę.

Dojazd do Drezna i zakwaterowanie
Do Drezna najłatwiej jest dojechać samochodem, ponieważ miasto leży tuż przy niemieckiej autostradzie nr 4, będącej przedłużeniem polskiej autostrady A4, wiodącej m.in. z Rzeszowa, Krakowa i Wrocławia. Do Drezna można także dostać się samolotem np. z Warszawy, Krakowa i Wrocławia latają tanie linie lotnicze Eurowings. Jeśli chodzi o noclegi w Dreźnie, wśród turystów popularny jest kompleks hoteli znanej i niedrogiej sieci, który znajduje się w centrum miasta przy Prager Strasse. Planując wydatki związane z wyjazdem, należy wziąć pod uwagę wejściówki do muzeów (np. dzienny bilet do muzeów w Zwingerze kosztuje 12 euro), a także koszty wyżywienia. Jeśli ktoś ma niewielki budżet, zawsze może tuż przed podróżą skorzystać z internetowej pożyczki dostępnej np. na SzybkaGotowka.pl. Weekend w Dreźnie to wspaniale spędzony czas, który zapewnia piękne wspomnienia - z pewnością warto na niego wydać pieniądze!

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę