Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Gminy inwestują w infrastrukturę sportową

Główne zdjęcie
Boisko powstające w Starej Łomży przy Szosie (fot. UG Łomża)

Blisko 1,5 mln zł wyda gmina Piątnica na przebudowę boiska piłkarskiego przy szkołach w Piątnicy. Do końca maja przyszytego roku istniejące boisko trawiaste stanie się w pełni urządzonym i wyposażonym obiektem z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Natomiast ponad pół miliona złotych na budowę dwóch wielofunkcyjnych boisk sportowych w Starej Łomży przy Szosie i Zawadach oraz pięciu siłowni zewnętrznych w innych wioskach wyda gmina Łomża. Gminne inwestycje współfinansowane są z „Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego”.

W Piątnicy warszawska firma Moris-Polska rozpoczęła już przebudowę boiska z naturalnego na sztuczne. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z drenażem i odwodnieniem liniowym, ułożenie sieci energetycznej pod płytą boiska, wyposażenie boiska piłkarskiego w bramki i kabiny dla zawodników rezerwowych. Wójt gminy Piątnica Krzysztof  Kozicki uważa, że realizacja tego zadania poprawi warunki uprawiania sportów przez uczniów z terenu Gminy Piątnica. Z obiektu będą mogli korzystać, także członkowie lokalnych klubów sportowych, do celów treningowych oraz rozgrywania turniejów i zawodów różnego szczebla. Poprzez udział zawodników oraz kibiców, w cyklu szkoleniowym i imprezach możliwa będzie integracja społeczności oraz upowszechnienie sportu i rekreacji, wśród mieszkańców Gminy.

Ponad pół miliona złotych kosztować będzie budowa dwóch wielofunkcyjnych boisk sportowych, które powstaną w Starej Łomży przy Szosie i Zawadach oraz pięciu siłowni zewnętrznych w Grzymałach Szczepankowskich, Boguszycach, Starej Łomży nad Rzeką, Czaplicach i Puchałach. Na obiekcie w Starej Łomży będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Tymczasem w Zawadach obiekt przystosowany będzie do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz badmintona. Planowo obie inwestycje mają zakończyć się do 30 września 2016 r.. Do końca października mają powstać także trzy z pięciu siłowni, w miejscowościach: Grzymały Szczepankowskie, Boguszyce i Stara Łomża nad Rzeką. W przyszłym roku dołączą do nich w Czaplicach i Puchałach, których realizacja także będzie współfinansowana ze środków finansowych pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, oraz w Konarzycach, której koszt zostanie sfinansowany z funduszu sołeckiego.  Wszystkie siłownie wyposażone będą w kilka urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu tj.: wahadło, biegacz, orbitrek, wioślarz, prasa nożna czy twister.
- Różnorodna gimnastyka, ćwiczenia i ruch na świeżym powietrzu potrzebne są wszystkim - małym i dużym, w mieście i na wsi. Tam, gdzie jest miejsce i potrzeba mieszkańców, chcemy stwarzać warunki do uprawiania sportu – mówi Piotr Kłys, wójt gminy Łomża.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę