Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Mleko zdrożało o kilka groszy

Na rynku rolnym w sierpniu 2016 r., zarówno w skupie jak i na targowiskach w skali miesiąca i roku odnotowano spadek cen produktów roślinnych. Droższa niż przed rokiem była jedynie kukurydza w skupie i owies na targowiskach. Wyższe niż przed miesiącem i przed rokiem były ceny żywca wołowego i wieprzowego, a sierpniowa cena żywca drobiowego i mleka była wyższa niż przed miesiącem, ale niższa niż przed rokiem – wynika z najnowszych danych GUS o cenach produktów rolnych w sierpniu 2016 r..

Ceny skupu żywca rzeźnego i mleka - GUS sierpień 2016
Ceny skupu żywca rzeźnego i mleka - GUS sierpień 2016

Za 1 hl mleka w sierpniu 2016 roku w Polsce płacono w skupie 104,88 zł, to jest o 3,6% więcej niż przed miesiącem (101,28 zł/hl), ale to i tak 2,7% mniej niż przed rokiem (107,81 zł/hl).
W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka w sierpniu po raz kolejny była najwyższa w Polsce i wyniosła 112,69 zł/hl wobec 110,86 zł/hl w lipcu i 116,15 zł/hl przed rokiem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę