Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Wakacje w sercu Afryki

O Afryce mówi się często, że jest dzika, ale bardziej wypadałoby powiedzieć, że jest nieodkryta przez turystów. Może dzięki temu, że nie zjeżdżamy się tłumnie np. do Kenii, czy Tanzanii, Afryka wciąż zachowuje to, co najcenniejsze i najpiękniejsze, swoją autentyczność.

To miejsce pozostaje ostoją wspaniałych i najokazalszych zwierząt świata. Można je podziwiać na tle niespotykanej gdzie indziej scenerii i zwiedzać okolice w towarzystwie ludzi, których kultura i zwyczaje ogromnie różnią się od kultury Zachodu.

Kenia – kraina różnorodności
Kenia jest jednym z najbardziej różnorodnych i kolorowych państw afrykańskich. To tutaj można poznać niemal każdą atrakcję, którą oferuje kontynent. Przejażdżka w buszu, wycieczka przez równinę Serengeti, nurkowanie w bajecznych wodach Oceanu Indyjskiego to tylko kilka z wielu przygód czekających na turystów. Kenia to pustynia, równiny, góry i plaże. Czy można oczekiwać więcej? Do pełni zachwytu można dodać, że właśnie tu mieszkają ludzie o niezwykłej, barwnej kulturze. Żyją w sąsiedztwie najpiękniejszych i najbardziej dzikich zwierząt świata i są świadkami wyjątkowych zjawisk w przyrodzie, np. wielkich migracji zwierząt.

Wypoczynek w Tanzanii
Jednym z popularnych kierunków turystycznych w Afryce jest Tanzania. Ogromny obszar tego kraju oferuje niezmierzoną ilość atrakcji. Niezapomnianą przygodą z pewnością jest safari na terenach równiny Serengeti, czy w pobliżu Kilimandżaro. Ciekawostką jest, że aby zdobyć najwyższy szczyt w Afryce nie trzeba być alpinistą, wystarczy dobra kondycja fizyczna. Tanzania jest miejscem, gdzie możemy podziwiać króla zwierząt w jego naturalnym środowisku.
Kto nie jest zwolennikiem wycieczek, a chce po prostu wypocząć w otoczeniu palm, wsłuchując się w szum Oceanu Indyjskiego, ten z pewnością doceni walory wysp należących do Tanzanii. Jedną z nich jest Zanzibar, urokliwe miejsce otoczone lazurową wodą i pokryte białym piaskiem. Tu można spędzić czas przemierzając płycizny, odwiedzając jedyne w swoim rodzaju bary, czy zwiedzając Kamienne Miasto.

Raj na Mauritiusie
Mauritius, choć oddalony od Europy bardziej, niż Tanzania, czy Kenia, jest bliższy kulturowo nam, Europejczykom. Wiele lat pod panowaniem francuskim odcisnęło swoje piętno na tej wyspie. Mauritius, podobnie jak Madagaskar chlubi się niespotykaną przyrodą skrywaną w lasach deszczowych. Wyspa czaruje turystów bielą piasku i nieskazitelną, modrakową wodą. Można tu także poznać kulturę współtworzoną przez Europejczyków i przez rdzennych mieszkańców wyspy. To zderzenie różnych cywilizacji zrodziło zachwycającą architekturę, stworzyło też raj dla smakoszy. Tutejsza ludność posługuje się znanymi nam językami, z których najpopularniejszy jest język francuski i angielski. To jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, przez wielu zwanych rajem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę