niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Obwodnica Mężenina

Mężenin w powiecie zambrowskim to kolejna miejscowość, która zyska obwodnicę. Dziś w południe drogowcy mają przełożyć ruch z dotychczasowej „ósemki” prowadzącej przez środek wsi na nową obwodnicę. Póki co, do dyspozycji kierowców będzie tylko jedna jezdnia, bo trwają jeszcze roboty na drogiej, ale docelowo obwodnica Mężenina, tak jak i cała S 8, będzie drogą ekspresową.

Obwodnica Mężenina ma około 4 km długości i omija wieś od południa i południowego zachodu.
- Na razie na łukach wprowadzających ruch na obwodnicę Mężenina będą ograniczenia prędkości do 40 km/h, na pozostałym jej odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 60 km/h połączone z zakazem wyprzedzania - informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dodając, że gdy prace zostaną ukończone na całej drodze będzie można jeździć z prędkością 120 km/h.
Obwodnica Mężenina, wraz z całym odcinkiem S 8 do obwodnicy Zambrowa ma być ukończona jeszcze w tym roku. W przyszłym roku ma być oddany do użytku odcinek pomiędzy Mężeninem a Jeżewem, a w 2018 roku także odcinki pomiędzy obwodnicami Zambrowa a Ostrowi Mazowieckiej i od Ostrowi Mazowieckiej do Wyszkowa.
Międzyczasie – w połowie 2017 roku - drogowcy ukończą ukończą także obwodnice Marek, która  ekspresowo poprowadzi ruch samochodów od obwodnicy Radzymina do samej Warszawy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0