Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Obwodnica Mężenina

Mężenin w powiecie zambrowskim to kolejna miejscowość, która zyska obwodnicę. Dziś w południe drogowcy mają przełożyć ruch z dotychczasowej „ósemki” prowadzącej przez środek wsi na nową obwodnicę. Póki co, do dyspozycji kierowców będzie tylko jedna jezdnia, bo trwają jeszcze roboty na drogiej, ale docelowo obwodnica Mężenina, tak jak i cała S 8, będzie drogą ekspresową.

Obwodnica Mężenina ma około 4 km długości i omija wieś od południa i południowego zachodu.
- Na razie na łukach wprowadzających ruch na obwodnicę Mężenina będą ograniczenia prędkości do 40 km/h, na pozostałym jej odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 60 km/h połączone z zakazem wyprzedzania - informuje Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dodając, że gdy prace zostaną ukończone na całej drodze będzie można jeździć z prędkością 120 km/h.
Obwodnica Mężenina, wraz z całym odcinkiem S 8 do obwodnicy Zambrowa ma być ukończona jeszcze w tym roku. W przyszłym roku ma być oddany do użytku odcinek pomiędzy Mężeninem a Jeżewem, a w 2018 roku także odcinki pomiędzy obwodnicami Zambrowa a Ostrowi Mazowieckiej i od Ostrowi Mazowieckiej do Wyszkowa.
Międzyczasie – w połowie 2017 roku - drogowcy ukończą ukończą także obwodnice Marek, która  ekspresowo poprowadzi ruch samochodów od obwodnicy Radzymina do samej Warszawy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę