Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Jubileusz 150-lecia Powiatu Wysokomazowieckiego

Główne zdjęcie
Na 150 rocznicę powstanie Powiat Wysokomazowiecki otrzymał sztandar. Na jego awersie znajdują się herb powiatu, cztery daty ważne dla jego powstania i kolejnych reaktywacji (fot. wrotapodlasia.pl)

Od mszy św. oraz uroczystej sesji rady powiatu rozpoczęły się w niedzielę 4 września uroczystości związane z jubileuszem 150-lecia Powiatu Wysokomazowieckiego. Finałem świętowania był koncert zespołu Bajm z Beatą Kozidrak.

Historia powiatu wysokomazowieckiego sięga drugiej połowy XIX wieku. W grudniu 1866 roku Car Aleksander II podpisał ustawę o zarządzie gubernialnym i powiatowym. W guberni łomżyńskiej powołano 8 powiatów. Obok powiatu mazowieckiego (taka nazwa wówczas obowiązywała) znalazły się również: kolneński, łomżyński, makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski i szczuczyński.
Bogdan Zieliński starosta wysokomazowiecki przypominał, że decyzja cara była wówczas karą dla większego i bardziej znaczącego Tykocina, ale dzięki niej miasto ówczesny  Mazowieck stał się  ważnym ośrodkiem administracyjnym.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę